Stellantis Haberleri

Stellantis haberleri ve güncel Stellantis gelişmeleri, Stellantis ile ilgili tüm video, Stellantis fotoğrafları ve Stellantis haberleri autoticari.com Ticari Araç Haberleri sitemizde


2024 yılının ilk  3 ayında Güney Amerika ve Avrupa ticari araç pazarında ilk sırayı koruyan Stellantis, Avrupa elektrikli ticari araç...

HAFİF TİCARİ

Stellantis Pro One, Fransa’da hidrojenli araçlarla hizmet sunan Hysetco’ya hidrojenli Peugeot E-Expert filosu teslim edecek.

HAFİF TİCARİ

Hafif ticari araç modellerini Stellantis Pro One, şemsiyesi altında toplayan Stellantis, yenilenen modellerini Almanya’da test sürüşüyle tanıtı.

HAFİF TİCARİ

Avrupa ticari araç pazarında Peugeot, Fiat, Opel ve Citroen markalarıyla lider olan Stellantis, Kuzey Amerika pazarında ise 2’nci sıraya yükseldi.

Stellantis yeni esnek STLA Large platformunu 118 kWsa’e varan kapasite ve 800 km’ye ulaşan menzille tanıttı.

HAFİF TİCARİ

2022 mali yılına kıyasla satışlarını 2023’te yüzde 5,9 arttıran Stellantis, ticari araç pazarında, yüzde 30'un üzerinde pazar payına ulaştı. 

HAFİF TİCARİ

Stellantis MEA Başkan Yardımcısı olarak görev yapan İbrahim Anaç, Cornuaille’in ardından Stellantis Türkiye’nin yeni Ülke Başkanı olarak ülkeye geri döndü. 

Symbio, hidrojen yakıt hücresinde dev tesisin açışını yaparken Stellantis bünyesindeki büyük van modellerinin de hidrojenli olacağı açıklandı. 

Stellantis, 1,5 milyar Euro’luk yatırımla Çinli otomotiv üreticisi Leapmotor’yn yaklaşık yüzde 20 sermaye hissesini satın aldı. 

HAFİF TİCARİ

2027 yılında hafif ticari araçlarda liderliği hedeflediğini açıklayan Stellantis, bütün markalarında ve bütün segmentlerdeki ürün gamını yenileyerek tanıttı. 

Wauxhall’a bağlı Ellesmere Port fabrikası Stellantis elektrikli kompakt hafif ticari araç üretimi için yeniden yapılandırıldı. 

Stellantis, İtalya’nın Torino kentindeki Mirafiori kompleksinde, 40 milyon euro yatırımla kurduğu Batarya Teknolojisi Merkezi’ni hizmete açtı.