Stellantis Türkiye’den grubun bölge yapılanmasına önemli bir atama gerçekleşti. Kasım 2022’den bu yana Opel Türkiye Pazarlama Direktörü olarak görev yapan Zeynep Durusu, Temmuz 2023 itibarıyla Stellantis’in en büyük 6 bölgesinden biri olan Ortadoğu ve Afrika Bölgesi’nin (MEA) Hafif Ticari Araçlar ve B2B Satış ve Pazarlama Stratejilerinden Sorumlu Bölge Müdürü olarak atandı. Zeynep Durusu’nun yerine, Mart 2021’den beri Opel Türkiye Ürün, Fiyatlandırma ve Kampanya Müdürü olarak görev Ahmet İçöz, Opel Türkiye Pazarlama Direktörü olarak atandı.

Zeynep Durusu hafif ticari araçlardan sorumlu olacak
Sankt Georg Avusturya Lisesi’nden mezunu olan ve sonra Koç Üniversitesi İşletme bölümünü bitiren Zeynep Durusu, 2019 yılında Stellantis Grubu markalarından Citroën’de Fiyatlandırma ve Ürün Müdürü olarak göreve başladı. 2021 yılında Citroen Pazarlama Direktörlüğü görevine, Kasım 2022’de Opel Türkiye Pazarlama Direktörlüğü’ne atanan Durusu, Stellantis Ortadoğu ve Afrika Bölgesi’nin (MEA) Hafif Ticari Araçlar ve B2B Satış ve Pazarlama Stratejileri’nden Sorumlu Bölge Müdürü olarak atandı. Durusu, MEA bölge kapsamında her marka ve pazar için hafif ticari araçlar ve B2B iş birimlerinin kısa, orta ve uzun vadeli stratejilerini belirlemek; pazar analizi, ürün ve fiyatlandırma stratejilerine paralel olarak ürün lansmanlarını gerçekleştirmek; satış planlama ve lojistik koordinasyonun sağlanması gibi görevlerden sorumlu oluyor. Yaklaşık 19 yıllık kariyerinde Stellantis çatısı altına katılmadan önce Michelin Grubu’nda Pazarlama Müdürü ve Mercedes-Benz Türk’te Ürün Müdürü gibi görevlerde de bulunan Durusu, 10 Temmuz 2023 tarihi itibarıyla yeni görevine başladı.

Iveco Group’da Yeni CEO Olof Persson Olacak Iveco Group’da Yeni CEO Olof Persson Olacak

Ahmet İçöz Opel Türkiye’nin pazarlamasını yönetecek
Kocaeli Üniversitesi Endüstri Mühendisliği’nden mezun olduktan sonra Galatasaray Üniversitesi’nde Pazarlama İletişimi Yönetimi’nde Yüksek Lisans yapan Ahmet İçöz, Ekim 2016 yılında Stellantis Türkiye bünyesine, Opel Türkiye Pazarlama İletişim Süpervizörü olarak katıldı. Mart 2019’da Opel Türkiye Pazarlama İletişimi Müdürlüğü’ne atanan İçöz, Mart 2021’den günümüze aynı markada Ürün, Fiyatlandırma ve Kampanya Müdürü olarak görev yapıyordu. Ahmet İçöz, Temmuz 2023 itibarıyla Opel Türkiye Pazarlama Direktörü oldu. Ahmet İçöz kariyerinde Stellantis çatısı altına katılmadan önce Nissan Türkiye’de Dijital Yöneticiliği ve Markafoni Ürün Yöneticiliği gibi görevlerde bulundu.

Editör: Akın Öcal