Otomotiv Haberleri

Otomotiv haberleri ve güncel Otomotiv gelişmeleri, Otomotiv ile ilgili tüm video, Otomotiv fotoğrafları ve Otomotiv haberleri autoticari.com Ticari Araç Haberleri sitemizde


HAFİF TİCARİ

Nissan Türkiye’de satış sonrası hizmetleri biriminin başına sektörün deneyimli ismi Erkan Yazal getirildi.

AĞIR TİCARİ

OSD verilerine göre 2023’te Türkiye’de hafif ticari araç üretimi yüzde 7 azalırken; hafif ticari araç pazarındaki büyüme yüzde 39’a ulaştı. 

HAFİF TİCARİ

Türk otomotiv endüstrisi, 2023'te yüzde 13 artışla 35 milyar dolar ihracat gerçekleştirirken en büyük artış yüzde 57 ile otobüs-midibüs-minibüste gerçekleşti. 

HAFİF TİCARİ

Stellantis MEA Başkan Yardımcısı olarak görev yapan İbrahim Anaç, Cornuaille’in ardından Stellantis Türkiye’nin yeni Ülke Başkanı olarak ülkeye geri döndü. 

YEŞİL ARAÇLAR

Otonom sürüş destek sistemlerine ve sürüş asistanlarına sahip elektrikli araçlar, otomotivde yüksek oranda veri akışını da beraberinde getiriyor. 

YAN SANAYİ

RUSAL, otomotiv endüstrisine yönelik ürettiği döküm alaşımlarındaki geri dönüştürülmüş hammadde payını yüzde 30’a çıkarma kararı aldı. 

YEŞİL ARAÇLAR

Stellantis, 1,5 milyar Euro’luk yatırımla Çinli otomotiv üreticisi Leapmotor’yn yaklaşık yüzde 20 sermaye hissesini satın aldı. 

YEŞİL ARAÇLAR

Birkaç yıl öncesine kadar Avrupa’da yer edinemeyen Çinli otomotivciler, elektrikli araçlara geçişin hız kazanmasıyla birlikte avantaj kazandılar.

YEŞİL ARAÇLAR

İlk 8 ayda yaklaşık 1 milyon elektrikli aracın satıldığı Avrupa Birliği'nde, benzinli ve dizel araçların payında düşme yaşanıyor. 

YEŞİL ARAÇLAR

Stellantis, İtalya’nın Torino kentindeki Mirafiori kompleksinde, 40 milyon euro yatırımla kurduğu Batarya Teknolojisi Merkezi’ni hizmete açtı. 

HAFİF TİCARİ

ABD'de otomotiv işçilerini temsil eden UAW (Birleşik Otomobil İşçileri Sendikası), kapsamlı bir grevle 3 tesiste üretimi durdurdu. 

HAFİF TİCARİ

Renault Hafif Ticari Araçlardan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Heinz-Jürgen Löw, elektrikli araçlardan, Euro 7 gündemine ve Çinli üreticilere kadar önemli...