İtalya merkezli kamu alım kurumu Consip’in açtığı ihalenin kazananlarından olan Karsan, toplam 320 adedi kapsayan 6 ve 8 metre elektrikli lotları için yeni bir çerçeve sözleşmeye daha imza attı.

Bu çerçeve sözleşme ile Karsan, önümüzdeki dönemde İtalya’daki operatörlerden yeni e-JEST ve e-ATAK siparişi almayı hedefliyor. Halihazırda Verona, Legnago, Sendrio, Alghero, Olbia, Catania, Catanzaro gibi İtalya’nın kuzeyinden güneyine pek çok farklı şehrinde 34 adet elektrikli aracı ile hizmet veren Karsan, yeni alacağı siparişler ile beraber ülkedeki yayılımını da genişletmeyi amaçlıyor.

TEMSA’nın İhracatı Yüzde 92 Artışla 182 Milyon Dolar Oldu TEMSA’nın İhracatı Yüzde 92 Artışla 182 Milyon Dolar Oldu

Karsan’ın elektrikli araçlarıyla İtalya pazarına giriş yaptığını ifade eden Okan Baş, “Ana pazarlarımızdan olan İtalya’da bugün itibarıyla 34 adet elektrikli aracımız yollarda. Hem mevcut siparişlerimiz hem de bu çerçeve sözleşme ile alacağımız yeni siparişlerle İtalya’daki elektrikli araç parkımızı 200 adedin üzerine çıkartmayı hedefliyoruz. Karsan, Avrupa’nın toplu taşımasının elektrikli dönüşümünde en fazla tercih edilen markalardan. Bu yeni ihaleyle hedef pazarlarımızdan biri olan İtalya’da güçlü büyümemizi sürdüreceğiz” diye konuştu.

Editör: Akın Öcal