Kamil Koç’un 2024 yılı için hedeflediği 53 araçlık yatırımın ilk ayağını oluşturan otobüsler, Adana’da düzenlenen bir törenle teslim alındı. Türkiye'nin ilk karayolu yolcu taşıma şirketi Kâmil Koç, hem genişlettiği hem de gençleştirdiği araç filosu ile yolcularına daha konforlu ve daha güvenli bir seyahat imkânı sunmayı hedefliyor. 

10 adetten oluşan yeni araçları TEMSA’nın Adana’daki tesislerinde düzenlenen törenle teslim aldı. Törene Kâmil Koç Otobüsleri İcra Kurulu Üyesi ve Operasyon Direktörü Mehmet Türkyılmaz ile TEMSA Türkiye Satış Direktörü Baybars Dağ katıldı.

Kâmil Koç Otobüsleri İcra Kurulu Üyesi ve Operasyon Direktörü Mehmet Türkyılmaz, yeni yıla yeni yatırımlarla başladıklarını belirterek, şunları söyledi: “2023 yılı, yaşanan zorluklara rağmen hedeflerimize ulaştığımız bir yıl oldu. Yeni yıla ise, yeni yatırımlarla ve çok daha büyük hedeflerle başlıyoruz. Amacımız, ulaştığımız bu rakamları daha da ileri taşımak ve hizmet kalitemizi daha fazla insanımız için ulaşılabilir kılmak. Bu kapsamda, yıl içinde yapmayı planladığımız 53 araçlık yatırım hedefimizin ilk kısmı olan 10 adet TEMSA VIP Safir otobüsü bugün filomuza kattık. Filomuza kattığımız yeni araçlar, ülkemizin dört bir yanında yolcularımıza hizmet verecek.
Türkiye’nin en çok tercih edilen seyahat markası olarak 98 yıllık yol serüvenimizde her zaman yol arkadaşlarımıza en iyi hizmeti sunma gayreti ile çalıştık. En iyi hizmet ölçütlerimizden biri kuşkusuz, son teknolojilerle donatılmış, en modern araçlar diyebilirim. Yolcularımızın güvenliği, konforu ve keyif alacakları bir seyahat deneyimi için otobüslerin kalitesi büyük önem taşıyor. Bu nedenle de filomuzu sürekli yeniliyor, gençleştiriyor ve güçlendiriyoruz. Bugün de yine yol arkadaşlarımız için yolculuğu daha keyifli ve unutulmaz kılacağına inandığımız son model TEMSA VIP Safir otobüsler ile filomuzu daha da güçlendirdik.  TEMSA otobüsleri ülkemizde üretilen ve teknoloji, konfor, güvenlik ve yüksek tasarrufun yanı sıra doğa dostu motorlarıyla sektörde kendini kanıtlamış araçlar. Bu sayede filomuza da güç katacaklarına inanıyoruz. TEMSA ile iş birliğimiz çok uzun yıllara dayanıyor. Bugün bu güçlü markamızla olan yol arkadaşlığımıza yeni bir halka daha eklemenin mutluluğunu yaşıyoruz.”

H.I.G Capital Spheros’u Valeo’dan Satın Aldı H.I.G Capital Spheros’u Valeo’dan Satın Aldı

TEMSA Türkiye Satış Direktörü Baybars Dağ da Türkiye’nin iki önemli markasının iş birliklerini yeni alımlarla çok daha güçlendirdiklerini vurgulayarak, şunları kaydetti: “TEMSA olarak, toplu taşımayı çok daha güvenli, çok daha konforlu, çok daha çevreci bir noktaya getirebilmenin ancak ve ancak sektörde güçlü iş birlikleriyle mümkün olduğunu çok iyi biliyoruz. Kâmil Koç ve TEMSA arasındaki iş birliğini de sadece bir satış anlaşmasıyla sınırlı görmüyoruz. Bu iki şirketin vizyon ortaklığı, sektörün gelişimi açısından da çok önemli bir etki gücüne sahip. Çok uzun yıllara dayanan iş birliğimizin önümüzdeki dönemde daha güçlendirilmesi en büyük önceliklerimizden biri olacak. Otobüs yolculuğu denince Türkiye’de akla gelen ilk markalar arasında yer alan; yıllardır verdiği kaliteli hizmetle Türkiye ekonomisiyle özdeşleşen bu iki köklü şirketin iş birliği, inanıyoruz ki sektörün farklı paydaşlarına da örnek olacak. Filoların yenilenmesi, araç yaşlarının düşürülmesi konfor ve güvenlik alanında yolcular için çok önemli bir değer yaratırken, özellikle emisyonların düşürülmesine verdiği katkıyla da Türkiye’nin ve sektörümüzün sürdürülebilirlik hedefleri için de son derece önemli. TEMSA olarak, bu alanda gerçekleştirdiğimiz Ar-Ge çalışmalarımızla, sadece müşterilerimizin günlük ihtiyaçlarına çözüm bulmuyoruz. Aynı zamanda gelecek için de onlara yön gösteriyor, onların gelecekte yapacağı yatırımlara da bugünden hazırlanıyoruz. Bugüne kadar geliştirdiğimiz 10 farklı sıfır emisyonlu aracımız, bu yaklaşımımızın en güçlü göstergesi. Umuyoruz ki, sektördeki iş birliklerimizi önümüzdeki dönemde sıfır emisyonlu araçlarımıza da yayarak, sürdürülebilirlik alanında çok daha büyük hedeflere birlikte yol alacağız."

Editör: Akın Öcal