Son olarak 10 adet Turbo Compound Renault Trucks T480 çekici teslim alan LGT Lojistik, Türkiye’de bu teknolojiye sahip en büyük filoya sahip oldu. 

Kimyasal ve gaz türü tehlikeli madde taşımacılığı yapan LGT Lojistik, 2024 siparişlerinin ilk 10 adedi olan Turbo Compound teknolojisine sahip Renault Trucks T480 çekicilerini  Koçaslanlar Otomotiv'den teslim aldı. Bu alımlarıyla Turbo Compound donanıma sahip araç sayısını 25’e yükselten LGT Lojistik filosunun tamamı, Renault Trucks çekicilerden oluşuyor. 

Renault Trucks’ta İki Önemli Atama Renault Trucks’ta İki Önemli Atama

Almanya, Polonya, Macaristan başta olmak üzere tüm Avrupa ülkelerine taşımacılık yapan. LGT Lojistik’in kurucusu Selçuk Arslan yaptığı açıklamada; “Kimyasal ve gaz türü tehlikeli madde taşımacılığında her yıl büyüyerek hizmet sunmaya devam ediyoruz. Son 3 yılda büyüme hızımız arttı. Var olan müşterilerimizin gelişen projeleri, yeni müşteri ve iş hacmimiz ile doğru orantılı olarak araç ve tesis yatırımlarımızı da sürdürüyoruz. Renault Trucks çekicilerinin toplam performans ve sahip olma maliyetlerinden memnuniyetimiz nedeniyle daha verimli ve sürdürülebilir iş akışları sağlamak üzere filomuzu tek markalı sisteme dönüştürdük” dedi.  

2023 yılında Turbo Compound teknolojisine sahip ilk Renault Trucks çekicilerini teslim aldıklarını söyleyen Selçuk Arslan; “2008’de ilk Renault Trucks çekicileri tercih etme nedenlerimizden biri yakıt tasarrufuydu ancak geçmiş dönemlerde yakıt maliyetleri günümüzdeki kadar da zorlamıyordu. Yakıt maliyetlerinin geldiği noktada bu konu, daha da önem kazandı. Bu nedenle geçen yıl yeni sunulan Turbo Compound teknolojisini deneme kararı aldık. Çekicilerimizin yakıt tüketiminden memnun olsak da bu teknolojinin farkı, en iyi tasarruf puanları üzerine artı olarak ekleniyor” şeklinde açıkladı. 

Likit taşımacılığında en önemli konulardan birinin aracın brüt ağırlığı olduğuna dikkat çeken Arslan; “Renault Trucks ile aracın boş ağırlığını istediğimiz noktada çözümleyebildik. Öte yandan likit lojistiğinde yük sarsıntısı söz konusu. Turbo Compound ile herhangi bir durumda, örneğin eğimli yolda, yükün geriye eğimlendiği durumlarda dahi aracın torku düşmüyor. Bu da bizler için önemli bir nokta” dedi.  

Editör: Akın Öcal