Iveco’nun İkinci El Yapılanmasında Yeni Dönem Iveco’nun İkinci El Yapılanmasında Yeni Dönem

Her yıl Belçika'daki belirli sayıda öncü ve sürdürülebilir üretim tesisine Factory of the Future sertifikalarını veren Belçika teknoloji federasyonu Agoria, bu ödülü DAF Trucks tesislerine verdi. Sertifika, Flaman Başbakanı Jan Jambon tarafından Stijn Van Eyken'e verildi.

Agoria Flaman Genel Direktörü Jolyce Demely yaptığı açıklamada, "DAF Trucks Vlaanderen, 'Factory of the Future' için harika bir örnek. Teknoloji sektörümüz, yalnızca güçlü şekilde yeniliği sürdürerek uluslararası alanda rekabet edebilir. Bunu teşvik etmeye ve desteklemeye devam etmeliyiz. Verimliliğimizi artırmanın ve Avrupa endüstrisinin içinde bulunduğu dijital ve çevre dostu yarışı önde götürmenin en iyi yolu bu! Bu aynı zamanda Flaman endüstri politikasının da mutlak odak noktası olmalıdır" dedi.  
Agoria; Flaman, Valon ve Brüksel bölgesinde teknoloji ve metal endüstrisinde 2000'den fazla şirket ve 320.000 çalışanını temsil ediyor.  

Van Eyken: "Gerçek ekip başarısı"
DAF Trucks Vlaanderen İdari Direktörü Stijn Van Eyken yaptığı açıklamada, "Öncelikle bu, gerçek bir ekip başarısıdır. Birlikte çevre dostu boya atölyesi, son derece robotize beyaz gövde tesisi ve iş arkadaşlarımız için olağanüstü ergonomi sunan yepyeni iç döşeme hattı gibi tamamen yeni bir kabin fabrikası geliştirip gerçekleştirdik. Ayrıca, dingil fabrikası en yüksek kalitenin yanı sıra optimum çalışma koşulları da sunacak şekilde tamamen yeniden tasarlandı. Yeni Nesil DAF XD, XF, XG ve XG+ kamyonların, Westerlo'da üretilen mükemmel kabinler ve dingiller sayesinde de 2022 ve 2023 yıllarının International Truck of the Year ödülünü kazandığından eminim. 'Factory of the Future' ödülünü almak, yüksek teknolojili üretim sektörünün Belçika'da ne kadar başarılı olabileceğini bir kez daha gösteriyor."

Editör: Akın Öcal