Busworld Türkiye Rekor Sonuçlarla Tamamlandı Busworld Türkiye Rekor Sonuçlarla Tamamlandı

Anadolu Isuzu, 31 Mayıs’a kadar devam edecek olan Busworld Türkiye 2024 Fuarı’nda Grand Toro, Citiport 12 ve Novociti Volt modellerini de sergilerken şirketin en yeni modeli elektrikli Novo Volt’un Türkiye’deki ilk gösterimi de fuarda gerçekleşti. 

Anadolu Isuzu Genel Müdürü Tuğrul Arıkan Busworld Türkiye’de gerçekleştirilen Novo Volt lansmanında şunları söyledi: “Sektörümüzü buluşturan bu fuarda AR-GE ve inovasyonu önceleyen ‘akıllı fabrika’ özelliklerine sahip modern üretim tesislerimizde dünya kentlerinin en güncel taleplerine uygun olarak geliştirip ürettiğimiz çevreci ve modern araçları sunduk. Bu araçlarımız Avrupa Birliği başta olmak üzere dünyanın birçok bölgesinde büyük ilgi ve beğeni topluyor. Son üç yıla baktığımızda; yurt içinde olduğu kadar ihracatta büyüyüp rekorlar kırdığımız bir dönemi yaşamamız bunun en büyük göstergesi” dedi.

Tam elektrikli NovoVolt 2025 yılında yollarda
Anadolu Isuzu’nun Türkiye’de ilk kez tanıttığı tam elektrikli otobüs NovoVolt servis ve turizm sektörü için tasarlandı.  29 yolcuya kadar oturma kapasiteli olan NovoVolt 320 kW’lık motor ve 165 kWsa’lik batarya ile donatıldı. NovoVolt 2025 yılından itibaren satışa sunulacak ve markanın orta boy elektrikli otobüs ürün gamını genişletecek.
 

Editör: Akın Öcal