İlk defa elektrikli bir kamyon modelinin aldığı ödülü Volvo Trucks Başkanı Roger Alm, prestijli ödülü 22 Kasım 2023 tarihinde Fransa'nın Lyon kentinde düzenlenen Solutrans Transport Fuarı'ndaki tören sırasında kabul etti.

Uluslararası Yılın Kamyonu Jüri Başkanı Gianenrico Griffini Lyon’da düzenlenen ödül töreninde yaptığı konuşmada artık elektrikli kamyonların gerçeğe dönüştüğüne ve vurgu yaparak, "FH Electric'in piyasaya sürülmesiyle Volvo Trucks, çok çeşitli nakliye operasyonları için uygun, son teknoloji ürünü bir akülü elektrikli araç yelpazesi sundu. Bu, enerji dönüşümünün günümüzün zorlu iş ortamında bile güç kazandığının bir kanıtıdır" dedi.

Alp Özler Lojistik Mercedes’ten 153 Actros ve Atego Aldı Alp Özler Lojistik Mercedes’ten 153 Actros ve Atego Aldı

Volvo Trucks Başkanı Roger Alm, ise konuşmasında şunları söyledi: "Volvo FH Electric'in bu son derece saygın ödülü kazanmasından dolayı çok gururluyum. Taşımacılık sektörü tarihte ilk kez bir elektrikli aracı Yılın Kamyonu olarak seçti. Volvo FH Electric kamyonculukta yeni bir çağı temsil ediyor ve bu ödülü kazanmak sıfır emisyonlu taşımacılığa geçişin burada ve şimdi gerçekleştiğini açıkça gösteriyor. Bu başarıya katkıda bulunan herkese içtenlikle teşekkür etmek istiyorum. Bu başarı Volvo Group bünyesindeki meslektaşlarımız arasında tutku ve özveri ile harika bir ekip çalışmasına ve değerli müşterilerimiz, ortaklarımız ve tedarikçilerimizle yakın iş birliğine dayanmaktadır."

Tüm dünyada bugüne kadar yaklaşık 1,4 milyon adet satılan Volvo FH, sektörün gelmiş geçmiş en başarılı modellerinden birisi olarak dördüncü kez Yılın Kamyonu Ödülü’nü aldı. 

Editör: Akın Öcal