İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde İZFAŞ tarafından ikinci kez düzenlenen Logistech – Lojistik, Depolama ve Teknolojileri Fuarı’nda Yeditepe Taşımacılık bu yıl da yerini aldı. 27 - 29 Eylül 2023 tarihleri arasında Fuar İzmir’de gerçekleştirilen fuarda Yeditepe Taşımacılık, hizmetlerini tanıtma fırsatı yakalarken Yeditepe Yönetim Kurulu Başkanı Alp Tuğhan, yılın ilk 8 ayında THY listesinde birinci, IATA listesinde üçüncü sırada bulunduklarını söyledi.

Mercedes-Benz Parça Lojistik Merkezi Gebze’de Açıldı Mercedes-Benz Parça Lojistik Merkezi Gebze’de Açıldı

Avrupa’da Almanya ve Hollanda’da ofis açtıklarını kaydeden Tuğhan, araç yatırmı da yaparak teslimat ve kapıdan ödeme gibi hizmetleri vermeye başladıklarını söyledi. Tuğhan, genişleyen hizmetlerinin ayrıntılarını şöyle açıkladı: “E-ticaret dünyada yaygınlaşıyor. Transit ve teslimat süreleri her zamankinden önemli hale geldi. Uçak ve karayolunu birleştirerek mümkün olan en hızlı şekilde lojistik süreçleri tamamlayacağız. Eşya hava kargo ile Avrupa’ya geldiğinde, yükü gerekirse kendimiz çekip depolarımıza alacağız. Araçlarımızla kapıya teslim edeceğiz. İstenirse kapıdan ödeme alacağız. İsteyenin ihracatçısı, ithalatçısı, tahsilatçısı, paketleyicisi, lojistikçisi olacağız. Bu hizmet daha çok KOBİ’lere yönelik olacak. Denizli’de bal kabağından lamba yapan KOBİ’yi tüketiciyle buluşturacağız.”

Dünyada hava kargo pazarının büyüdüğü, Türkiye’nin de bu büyümeden payını alması gerektiğini aktaran Alp Tuğhan, ihracatta su ürünleri gibi stratejik alanlarda bazı pazar kaybı yaşandığını atkardı. Tuğhan, maliyetlerinin sürdürülebilir olmaktan çıkmasıyla Türkiye’nin üretim ve lojistik avantajını kaybetme riski ile karşı karşıya kaldığı uyarısında bulundu.

Editör: Akın Öcal