Amerika pazarı için pick-up üretimi yapıp yapmayacağı merak edilen Volkswagen, yaptığı açıklamayla heyecan yarattı. Volkswagen Grubu’nun sahip olduğu Amerikalı otomotiv markası Scout ABD’de dev bir SUV ve pick-up fabrikası kuracağını açıkladı. 
Geçmişte International Harvester tarafından kullanılan ve uzun süredir kullanılmayan Scout markasıyla elektrikli arazi aracı ve pick-up pazarına katılacak olan markanın 2026 yılında üretime başlaması bekleniyor. 

Karavan Endüstrisi 2023’ü Rekorla Kapattı  Karavan Endüstrisi 2023’ü Rekorla Kapattı 


VW yönetim kurulu, şirketin Scout araçları için Güney Carolina, Blythewood'da 2 milyar dolara mal olacak yeni bir montaj fabrikası kuracağını duyurdu. Tesisin 2026 yılında Scout adıyla bir elektrikli pick-up ve sağlam SUV üretmeye başlanacağı açıklandı. Sosyal medya üzerinden yapılan açıklamada yeni Scout EV fabrikasının tam olarak faaliyete geçtiğinde tahmini olarak 4000 kişilik istihdam yaratacağı ve yılda 200.000'den fazla araç üretebileceği vurgulandı. Güney Carolina Valisi Henry McMaster's resmi basın bülteniyle de teyit edilen yatırımla dünyanın en büyük pick-up pazarında VW'nin nasıl bir yol izleyeceği de şekillenmiş oldu.
Volkswagen Grubu , 2021'de orijinal Scout'u yaratan International Harvester'ın halefi olan Navistar'ı satın aldığında Scout markasının haklarını da satın almış oldu. Volkswagen, 2022'de markayı resmi olarak yeniden canlandırırken Volkswagen Group Amerika'nın eski CEO'su Scott Keogh, Scout Motors CEO'su olarak atanmıştı. 

Editör: Akın Öcal