Türk şirketlerinin artan katılımıyla dikkat çeken 21-25 Kasım 2023 tarihleri arasında düzenlenen Lyon’daki Solutrans Ticari Araç Fuarı’nda Türk treyler üreticileriyle birlikte yan sanayi üreticileri de geniş katılımla yer aldılar.

E-Trailer modeliyle Krone, frigorifik model ve soğutucu ünitesiyle Schmitz Cargobull gibi Avrupalı treyler üreticileri de yoğun şekilde katılım gösterdiği fuarda Türk-Alman şirketi olarak sınıflandırılabilecek olan Tırsan, Kassbohrer markasıyla fuarda yeni ürünlerini ve treyler güvenlik teknolojisini sergiledi.

 

Fuara, yakın zamanda Türkiye pazarına Doğuş Otomotiv’le girecek olan Wielton ve Alman marka Kögel de fuarda treylerlerini sergiledi.

Türk-Belçika şirketi Omega Versus da hem hafif ticari araç hem de yarı römork kayar perde ve üstyapı çatı sistemlerini fuarda tanıttı. 

Fransız treyler üreticileri başta frigorifik modeller olmak üzere farklı ticari araçlara uygun üstyapı ve treyler modellerini sergilediler. 

ZF, Allison Transmission, SAF-Holland, BPW, Knorr Bremse, Aspöck gibi pek çok ticari araç ve treyler endüstrisinin tedarikçilerinin de yer aldığı Solutrans Fuarı’nın en ilgi çekici taraflarından biri de Türk treyler üreticilerinin gösterdiği güçlü katılım oldu.

Yalçın Dorse, Özgül Treyler, Nursan Treyler, Alim Treyler, Güneysan Treyler, Star Yağcılar Treyler, Cangüller Treyler, Scorpion Treyler, Şahin Tanker gibi yerli üreticiler başta Fransa pazarı olmak üzere Avrupa pazarına uygun farklı yarı römork modellerini fuarda sergilediler. 

Solutrans’a katılan Türk ticari araç, üstyapı/ treyler yan sanayi şirketleri ise şunlar oldu: Akışoğlu, Arfesan, Başel Hidrolik, Bega Otomotiv, Eker Bijon, Eku Fren, Gemaoil – Petkin, Gos Brake – Geçgel, Gtsa, Hd Kauçuk, Kocaeli Lastik, Kumpas Dövme, Lögel Makine, Özkoç Dingil, Polser Fiberglas, Sab Otomotiv, Vaden Yps ve Yumak Otomotiv.

İmsan Grup 60 Yeni Tenteli Tırsan Treylerle Filosunu Güçlendirdi İmsan Grup 60 Yeni Tenteli Tırsan Treylerle Filosunu Güçlendirdi

Editör: Akın Öcal