2023 yılında büyük yıkıma sebep olan depremde sonra tüm olanaklarını seferber eden TREDER, Ramazan ayında da depremzedeler katkıda bulundu. 500 bin TL değerinde 1000 adet alışveriş kartı, TREDER Üyesi Mehmet Dinçer ve TREDER Basın Danışmanı Hasan Karakurt aracılığıyla, 27 Mart tarihinde Kahramanmaraş'ın Onikişubat Belediye Başkan Hanefi Mahçiçek ve Yardımcısı Dr. Ali Yüksel’e teslim edildi. 

TREDER, Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 11 ili etkileyen depremler sonrası tüm olanaklarını seferber etmişti. İlk günden itibaren AFAD’a nakdi yardım yapan TREDER üyeleri, treylerler dolusu yardım malzemesinin toplanması ve yardım organizasyonlarının gerçekleştirilmesi için çalıştı. Özellikle iş makinalarının, vinçlerin taşınması için ihtiyaç duyulan lowbedler’in tedariki için büyük çaba gösterildi. Deprem felaketinin ardından yardımlarını sürdüren TREDER, İskenderun Nuri Uysen Ortaokulu ve Belen Sultan II. Abdülhamid Han Ortaokulu’nda Robotik Kodlama Sınıfı kurdu. Sağlık, hijyen, barınma, beslenme, enerji gibi temel ihtiyaçları karşılamak için Afet Treyleri’ni üretti. TREDER, Cumhuriyetimizin 100. Yılını kutlamak üzere depremde en fazla hasar gören Hatay’da bin 700 çocuğa giyim ve kırtasiye desteği sağladı. İskenderun, Kırıkhan ve Dörtyol ilçelerinde 25 okul ile Azganlı konteyner kentindeki ilk, orta ve lise öğrencilerine toplamda 65 bin 194 parça ürün dağıtıldı. 

TREDER son olarak Ramazan ayında Kahramanmaraş’taki depremzedeler için Onikişubat Belediyesi’ne 1000 adet alışveriş kartı verdi. Onikişubat Belediye Başkan Hanefi Mahçiçek, TREDER tarafından yapılan yardım ile ilgili yaptığı açıklamada ‘’Bu ziyaret vesilesiyle TREDER, bin tane ihtiyaç sahibi ailelerimize dağıtmak üzere hediye kartı getirdiler. İşte bizim milletimizin güzelliklerinden birisi de bu. Özellikle Ramazanda paylaşmanın, yardımlaşmanın en güzel örneğini TREDER gösterdi. Biz de bunları ihtiyaç sahibi kardeşlerimize, belediyemiz kanalıya dağıtacağız. Ben kendilerine böyle güzel bir adedi devam ettirdikleri için, yardımlaşmanın en güzel örneklerinden birini icra ettikleri için çok teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Barlas Lojistik 30 Tırsan Intermodal Multi Ride Aldı Barlas Lojistik 30 Tırsan Intermodal Multi Ride Aldı

TEREDER yardımına katkı sağlayan şirketler: 
Kadesan Group, Sertel, Osman Koç, Cloos, Mustafa Kavas, Alm Damper, Scorpion, OMS, Atik Masa, Mustafa Ceylan, Özgül, Özkoç, Nükte.
 

Editör: Akın Öcal