Elektrikli araçlarla ilgili gelecek stratejisini bir toplantı ile açıklayan Toyota üst yönetimi, uzun zamandır beklenen elektrikli pick up konseptiyle birlikte yeni küçük ticari araçlarını da bu organizasyonda sergiledi.

14 Aralık 2021 tarihinde pilli elektrikli araç (Battery EV) stratejilerini açıklayan Toyota, sıfır emisyonlu geleceğe güçlü bir şekilde hazırlandığını duyurdu. Toyota Başkanı Akio Toyoda, yaptığı açıklamada 2030’a kadar 30 bataryalı elektrikli araç modelini sunacaklarını kaydederek hem binek hem de ticari segmentinde küresel bütün araç gamında elektrikli seçeneklerin yer alacağını vurguladı.

Yapılan strateji toplantısında ilk defa ortaya çıkan markanın elektrikli pick up modeli de yer aldı. Amerikan pick up pazarına uygun boyutlarda olduğu tahmin edilen modelin önümüzdeki birkaç yıl içinde yollara çıkması bekleniyor.

Markanın Kuzey Amerika pick up pazarındaki güçlü modeli Tundra’nın yeni jenerasyonuna benzerliğiyle dikkat çeken yeni elektrikli pick up modeliyle ilgili herhangi bir detaya yer verilmedi.

Micro Box ve Mid Box

Düzenlenen etkinlikte Toyota’nın yeni elektrikli küçük ticarileri de markanın diğer elektrikli konsept araçlarıyla beraber sergilendi.  Micro Box ve Mid Box isimli elektrikli ticari modellerin markanın ticari araç segmentindeki elektrikli model seçeneklerine katkıda bulunmadı bekleniyor.  

ID. BUZZ Cargo ve Yeni Amarok’a Büyük İlgi ID. BUZZ Cargo ve Yeni Amarok’a Büyük İlgi