Stellantis’ten Türkiye İle İlgili Önemli Açıklamalar Stellantis’ten Türkiye İle İlgili Önemli Açıklamalar

2022 yılında Türk pick-up pazarının lideri olan ve 2023’te de bu başarısını tekrarlayan Toyota Hilux, böylece 2 yıldır üst üste segmentinin lideri olmayı başardı. 9 bin 154 adetlik rekor satış rakamıyla en yakın rakibinden yaklaşık 6 bin adet daha fazla satış adedi elde eden Hilux, yüzde 54’lük segment payına sahip oldu. 

Toyota, Hilux modelinde 2022 yılına göre satış adetlerini yüzde 19 civarında artırdı ve Hilux, segmentini domine eden model olmaya devam etti. 2023 yılında elde edilen 9 bin 154 adetlik satış, aynı zamanda tüm zamanların en yüksek Hilux satış adedi oldu. Hidrojen ve hibrit modellerinin de karbonsuz gelecek için hazırlandığı Hilux, Türkiye ve Avrupa pazarından çıkan pick-up markalaının yerini hızlı bir şekilde doldurmuştu. 

Toyota Hilux 2024’e kampanyayla başladı
Toyota, yeni yıla yeni bir Hilux ile başlamak isteyenlere özel kampanyalar da başlattı. Segmentinin en çok tercih edilen modeli Hilux, Ocak ayı sonuna kadar 100 bin TL indirim ve 1 milyon 500 TL’den başlayan fiyatlarla sunuluyor. 2.4 litrelik motora sahip Hilux, 400 Nm tork değeri ve 4x4 sürüş modlarıyla her koşulda yüksek performansıyla öne çıkıyor. 

Editör: Akın Öcal