Dökme kimyasal taşımacılık ve lojistik çözümleri sunan TET Global Lojistik, Ford Trucks'ın yeni projesi olan "Ford Trucks Kadın Kamyon Şoför Akademisi"nde proje ortağı olarak yer aldığını açıkladı. Bu proje, kadınların erkek hakimiyetinin en yoğun hissedildiği kamyon sürücülüğü mesleğini edinmelerine ve kariyer yapmalarına olanak tanımayı hedefliyor.

Ford Trucks Kadın Kamyon Şoför Akademisi’nde eğitim, HED Akademi tarafından verilecek olup, adayların yol, yemek ve ehliyet masrafları HED Akademi tarafından karşılanacak.

22 yaş ve üzeri tüm kadınların başvuruda bulunabileceği eğitimi başarıyla tamamlayan adaylar, TET Global Lojistik bünyesinde kamyon sürücüsü unvanıyla işe başlayacaklar.

Alışan Lojistik Renault Trucks’tan 150 Adet Çekici Aldı Alışan Lojistik Renault Trucks’tan 150 Adet Çekici Aldı

TET Global Lojistik İcra Kurulu Üyesi Cemil Can Yalçın, konu hakkında şunları söyledi: "Ford Trucks Kadın Kamyon Şoför Akademisi projesinde proje ortağı olarak yer almaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Bu proje, kadınların lojistik sektöründe daha fazla yer almasını ve kariyer yapmasını destekleyerek sektörümüzde çeşitliliği artırmayı amaçlıyor. TET Global Lojistik olarak, kadınların iş hayatına katılımını teşvik etmek ve toplumsal cinsiyet eşitliğine katkıda bulunmak için çaba gösteriyoruz."

Editör: Akın Öcal