Yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirdiği önemli büyüme hamleleriyle dikkat çeken TEMSA, araç sahibi filo müşterilerinin sürücüsü kadrosuna yönelik düzenlenen ‘Araç Ürün -  Güvenli ve Ekonomik Sürüş Teknikleri’ eğitimleriyle TEMSA, İstanbul ve Antalya’da ilk eğitimlerini gerçekleştirdi. 
Eğitimlerin ilk adımı İstanbul’da şehir içi yolcu taşımacılığı hizmeti veren HAVAİST’te görev yapan 172 Temsa sürücüsüyle başladı. Eğitimlerin ikinci aşaması ise aralık ayında Antalya’da 28 sürücünün katılımıyla gerçekleştirildi. 

Yenilenen Mercedes Travego ve Tourismo Tanıtıldı Yenilenen Mercedes Travego ve Tourismo Tanıtıldı


Üç aşamadan oluşan eğitimlerin ilk bölümünde teorik eğitimler verilirken sürücülerin kullandıkları araçlar hakkında teknik, donanım ve güvenlik özellikleri hakkında bilgiler paylaşıldı. Eğitimin ikinci bölümünde ise sürücülere uygulamalı sürüş teknikleri gösterilirken, aracın ekonomik ve güvenli kullanımı için yapılması gerekenler detaylarıyla aktarıldı. Eğitimin son aşamasında ise araçların daha uzun ömürlü kullanımı için bakım ve yetkili servis kullanımının önemi paylaşıldı. 2022 yılında başlayan ve 200 Temsa sürücüsünün katıldığı eğitimlerin 2023 yılında da devam edeceği kaydedildi. 
 

Editör: Akın Öcal