Büyük bir ilgiyle Haziran ayı itibarıyla tamamen dolu olan SOLUTRANS, ticari araç ve taşımacılık sektörü için Avrupa'nın en büyük etkinliklerinden birini dönüştü. 

Bu yılki SOLUTRANS etkinliğin konusu “Ağır ve hafif yük araç endüstrileri düşük karbonlu bir sektöre nasıl dahil edilir?"
Bugüne kadar yaklaşık yüzde 27 oranında uluslararası katılımcının kayıt yaptırdığı fuar, her geçen 2 yılda daha fazla uluslararası şirketi ağırlıyor. 

Renault Trucks’ta İki Önemli Atama Renault Trucks’ta İki Önemli Atama

Türkiye’den katılımcıların yer aldığı fuara İtalya, Almanya, Hollanda, Polonya, İspanya, Belçika, Birleşik Krallık dahil olmak üzere yaklaşık yirmi Avrupa ülkesinden katılımcı yer alacak. 

Ayrıca, Solutrans'ı uzaktan deneyimlemek isteyenler için SOLUTRANS Digital Show, 2021 yılındaki tanıtımının ardından ikinci kez uygulanacak. Coğrafi konumlarından bağımsız olarak online ziyaretçiler, katılımcı stantlarını ziyaret edebilecek ve katılımcılarla iletişime geçebilecekler.

Taşımacılığın karbonsuzlaştırılması konusunun da masaya yatırılacağı SOLUTRANS 2023’te artan erişim sorunlarıyla karşı karşıya kalan kentsel lojistiğin geleceği de masaya yatırılacak. 

Düşük Emisyon Bölgelerinin (LEZ) ortaya çıkmasıyla birlikte şehir merkezlerindeki kısıtlamalara karşı çözümler arasında yer alan son kilometre dağıtımlarında önemi artan kargo bisikletlerine özel bir bölüm de fuarda kendine yer bulacak.

Editör: Akın Öcal