Otokar'ın belediyeler ve halk otobüsleri kooperatifleri için özel olarak tasarladığı mikrobüs modeli CENTRO’nun kullanıldığı şehir sayısı artıyor. 2022 yılı içinde tanıtılarak satışa sunulan Otokar’ın CENTRO modelinden 6 tanesi düzenlenen törenle Şırnak’ta hizmet vermeye başladı. 
Otokar CENTRO, Mayıs ayında düzenlenen Busworld fuarından tanıtılmasının sonra Menemen ve Balıkesir'in ardından Şırnak'ta da hizmet vermeye başladı. Özel halk otobüsü olarak Şırnak şehir içi toplu taşıma hizmetlerinde kullanılmaya başlanan araçların teslimat töreni Şırnak Valisi Osman Bilgin, Şırnak Belediye Başkanı Mehmet Yarka, Şırnak belediye meclis üyeleri , belediye birim müdürleri, Otokar Otobüs Bölge Satış Yöneticisi Umut Parti, Otokar Ticari Araçlar Bölge Servis Yöneticisi Mehmet Bars, Otokar Bayi Unat Otomotiv’in sahibi Şükrü Unat, Otokar Şırnak Yetkili Servisi Yürek Otomotiv’in sahibi Emin Yürek’in katılımlarıyla Şırnak Belediyesi’nde gerçekleşti.

Halk otobüsleri kooperatifleri ve belediyeler için özel olarak tasarlanan 6,6 metre uzunluğundaki CENTRO, geniş ayakta durma alanı ile dikkat çekiyor. 11 sabit, 6 katlanır koltuklu araçta 14 ayakta yolcu taşınabiliyor. Euro 6 emisyon seviyesini sağlayan çevreci motoru, üstün performansı ile dik yokuşları zorlanmadan tırmanırken, düşük işletme giderleri ile esnafa ve belediyelere yük olmuyor. Otokar CENTRO hızlı biniş ve inişi sağlayan geniş kapıları ve ferah iç hacmiyle dikkat çekiyor. 

Iveco Finansal Verilerini ve Gelecek Stratejini Açıkladı Iveco Finansal Verilerini ve Gelecek Stratejini Açıkladı


 

Editör: Akın Öcal