Stellantis’e bağlı Ram Truck uzun zamandır merakla beklenen tamamen elektrikli pickup modeli  beklenen Ram 1500 REV’in tanıtımını yaptı. Stellantis’in Dare Forward programının Amerika’daki en önemli adımlarından biri olması beklenen modelin 2024 yılının son çeyreğinde piyasaya çıkması bekleniyor.  Araçla ilgili merak edilen özellikler, Ram 1500 REV menzili, aracın gücü ve teknik özelliklerini autoticari.com okuyucuları derledik. 
Ram 1500 REV, müşterilerine hedeflenen menzili 350 mile (53 km) kadar olan standart 168 kilovat saatlik batarya paketi veya opsiyonel 229 kilovat saatlik 500 mil hedeflenen menzilli (806 km) büyük batarya paketi olmak üzere iki seçenek sunacak. Her ikisi seçenek de 350 kW'a kadar 800 volt DC hızlı şarj ile yaklaşık 10 dakikada 110 mil (177 km) menzili araca ekleyebilecek. 


Hedeflenen diğer performans rakamları arasında 4,4 saniyelik 0-60 mil/saat süresi, 654 beygir gücü ve 840 Nm tork yer alıyor. 600 milimetreyi aşan su geçişi, 6,350 kilograma kadar ulaşan çekme ve maksimum 1200 kilogramı aşan taşıma kapasitesi hedeflenen elektrikli pickup modeli Ram 1500 REV, şasi üzerinde gövde tasarımına sahip tam boyutlu elektrikli araçlar için özel olarak tasarlanmış tamamen yeni STLA şasisi üzerinde üretilecek.

Yeni yüksek mukavemetli çelik şasi, hafif ancak sert ve dayanıklı olması için gelişmiş malzemelerden oluşuyor. STLA şasi, çerçeve raylarının sağladığı korumadan yararlanmaya devam ederken batarya modülünü verimli bir şekilde birleştirmek için orta alanda daha geniş tasarlanmış. Tam boy aero alt koruyucu panelin, tahmini 340 sürtünme katsayısı ile segmentin en sürtünmesiz pickup’ını daha da geliştirdiği kaydediliyor. 

Konya MEDAŞ Filosuna 107 Adet Isuzu D-Max Pick-Up Konya MEDAŞ Filosuna 107 Adet Isuzu D-Max Pick-Up


Araçta sınıfının lideri olduğu açıklanan sürüş ve yol tutuşunun, standart çok bağlantılı bağımsız arka süspansiyonun ve uyarlanabilir sönümlemeli aktif seviyeli dört köşeli havalı süspansiyonla desteklendiği ve ayarlanabilir havalı süspansiyonun beş farklı sürüş moduna olanak sağladığı ifade ediliyor. 
Dünyanın en büyük pickup pazarının geleneksel en güçlü markaları arasında yer alan Ram Truck, elektrikli Ram 1500 REV modelinde Eller Serbest Aktif Sürüş Yardımı ve ParkSense Otomatik Park Sistemi gibi otonom araç özelliklerini de sunacak.  
 

Editör: Akın Öcal