PEUGEOT’nun yeni tasarım diliyle ve standart donanımlara eklenen güvenlik donanımlarıyla yenilenen E-Traveller, versiyona bağlı olarak 5 ile 9 arasında değişen koltuk seçenekleriyle üretiliyor. VIP donanım seviyesi, lüks iç mekân ambiyansı, üç bölgeli klima, karartılmış cam tavan gibi donanımları ile birbirine bakan 4 bağımsız koltuk düzeniyle salon konfigürasyonu sunuyor. E-Traveller, tutuşun zayıf olduğu kum, çamur, kar vb. zeminlere yönelik, güçlendirilmiş bir çekiş sistemi olan Eğim İniş Kontrol Sistemi ile Advanced Grip Control sayesinde, doğadaki sürüşleri de daha güvenli hale getiriyor. 

Yenilenen modelin bir de E-EXPERT Combi Van versiyonu bulunuyor. Bu versiyon, 9 koltuğa kadar iç mekânıyla günlük ulaşım için uygun kullanım sunuyor. Tüm yeni E-Traveller versiyonları zemin altında konumlandırılan bataryası sayesinde iç mekân genişliğinde içten yanmalı modellerle aynı hacmi sunuyor. Yeni E-Traveller  konfigürasyona bağlı olarak 9 kişiye kadar kullanımda 1.500 litre, 5 kişiye kadar kullanımda 3.000 litre ve hatta 2 veya 3 kişi kullanımda 4.900 litreye kadar yük alanı sunabiliyor. 

Yeniden tasarlanan ön cephesiyle dikkat çeken E-Traveller  merkezinde markanın yeni logosunun yer aldığı yeni bir ızgara tasarımına ek olarak yeni tam LED farlar, ikonik 3 pençeli PEUGEOT imzası ve aerodinamik açıdan optimize edilmiş yeni bir ön tamponla sunuluyor. 

Dijital gösterge paneli ve geniş merkezi dokunmatik ekran, ön konsoldaki temel değişikliğe işaret ediyor. Ayrıca daha büyük direksiyon, isteğe bağlı olarak ısıtma işlevi ile donatılabiliyor. Özellikle ön konsolun üst kısmında ve orta konsolda hem daha büyük hem de daha fazla saklama alanları yer alıyor. Ayrıca ön konsol, e-Toggle vites tasarımı ile sunuluyor. 

Yeni Volkswagen Transporter’ın Satış Fiyatı Belli Oldu Yeni Volkswagen Transporter’ın Satış Fiyatı Belli Oldu

Konfora yüksel güvenlik teknolojileri eşlik ediyor
Tüm yeni E-Traveller  versiyonları standart olarak yeni 10 inçlik tamamen dijital renkli gösterge paneli ile donatılıyor. Dijital gösterge paneli, navigasyon, enerji akışı gibi temel bilgileri optimize edilmiş ve kişiselleştirilebilir bir şekilde gösteriyor. Yeni E-Traveller  E-TRAVELLER, ses sistemini ve bağlı navigasyonu kontrol etmek üzere standart olarak yeni bir 10 inçlik HD merkezi dokunmatik ekranla donatılıyor. “OK PEUGEOT” sesli asistan, temel işlevleri doğal dilde kontrol etme olanağı tanıyor. Sürücü Yorgunluk Uyarısı, Gelişmiş Trafik İşareti Tanımlama Sistemi, Şerit Takip Asistanı, yaya ve bisikletli algılama işleviyle Acil Durum Güvenlik Freni ve Hız Sınırlayıcı gibi, kapsamlı sürüş destek sistemleri, sürüş güvenliğini ve konforunu destekliyor. Yeni E-Traveller  modelinde Adaptif Hız Sabitleme Asistanı da sunuluyor.


 
Menzil 350 kilometreye çıktı
PEUGEOT E-Traveller ile 350 km’ye kadar menzile sahip  elektrikli ürün gamı sunuluyor. Üç sürüş modu bulunan model, maksimum 100 kW (136 HP) güç ve maksimum 260 Nm tork sunan, daha verimli yeni bir elektrikli motorla yollara çıkıyor. Bu motor, ilk hareket anından 130 km/s’lik maksimum hıza kadar optimum performansı sağlıyor. Menzili en üst seviyeye çıkarmak için “Eco”, tam güç gereksinimlerinde maksimum performans için “Güç” ve “Normal” olmak üzere üç sürüş modu bulunuyor.

Araçta müşteriler iki batarya seçeneğine sahip olacaklar. Günlük şehir içi kullanımına cevap veren 50 kWsa batarya, 224 km’ye kadar menzil sunuyor (WLTP karma çevrim onay aşamasında). Farklı kullanım gereksinimlerine cevap veren, 75 kWsa batarya ise artık 350 km’ye kadar menzil sunuyor (WLTP karma çevrim onay aşamasında). Yeni E-Traveller  E-TRAVELLER, menzili optimize etmek üzere, direksiyonun arkasında bulunan kulakçıklar üzerinden üç farklı rejenerasyon seviyesi ile ayarlanabilen yeni bir rejeneratif fren sistemine de sahip. 7,4 kW tek fazlı entegre şarj cihazı ve isteğe bağlı 11 kW üç fazlı şarj cihazıyla E-Traveller  mevcut altyapı ne olursa olsun verimli bir şekilde şarj edilebiliyor. 100 kW şarj noktasında araç 45 dakika içinde yüzde 5’ten yüzde 80’e şarj olabiliyor. 

Bağlantı teknolojileri
PEUGEOT i-Connect sistemi, ekran yansıtma işleviyle (Apple CarPlay/Android Auto) kapsamlı bir bağlantı sunuyor. TomTom bağlantılı navigasyon ile donatılan PEUGEOT i-Connect Advanced ile tamamlanıyor. Sistem güncellemeleri “kablosuz” olarak gerçekleşiyor. Ayrıca yeni modelin öndeki orta konsolunda artık kablosuz akıllı telefon şarj cihazı da bulunuyor. Aracın ön konsolunda iki adet USB-C soketi, ikinci sıra koltuklarda iki adet USB-C soketi ve iki adet 12V soketi bulunuyor.

Editör: Akın Öcal