Enerjisa Enerji ve otobüs üreticisi TEMSA, depremzede çocuklara moral depolamak için harekete geçti. Enerjisa Enerji ve TEMSA, şubat ayında 11 ilimizde büyük yıkıma ve on binlerce hayatın kaybına yol açan depremlerin açtığı psikolojik yaraların sarılması için bir sosyal sorumluluk projesine imza atıyor. Oyungezer adını taşıyan oyun merkezi otobüsü Hatay ve İskenderun konteyner kentlerinde 11 Ağustos 2023’te kullanıma açılıyor.

Busplaner’dan Continental Otobüs Lastiklerine Ödül Busplaner’dan Continental Otobüs Lastiklerine Ödül

Enerjisa Enerji’nin bölgedeki çocukların konteyner kentlerden uzaklaşarak nefes alabilecekleri, keyifli vakit geçirebilecekleri bir alan hayali ile çıktığı yolda, Sabancı Topluluğu şirketlerinden TEMSA da destekleriyle projenin hayata geçmesine büyük katkı sundu. TEMSA tarafından temin edilen otobüsün dışı ilgi çekici bir şekilde giydirildikten sonra, iç kısmı Enerjisa Enerji’nin tasarladığı bir oyun alanı haline getirildi. Böylelikle bölgede yaşayan çocuklar için boş zamanlarını değerlendirebilecekleri güvenli bir sosyal alan yaratılmış oldu. 

Pınar: “Misafir değiliz, Hatay’a destek olmaya devam edeceğiz.”
Depremin ve sonuçlarının hiçbir zaman gündemlerinden çıkmayacağının önemle altını çizen Enerjisa Enerji CEO’su Murat Pınar, “Depremin yaşandığı ilk günden beri bölgenin yaralarının sarılması için var gücümüzle çalışıyoruz. Tüm şirketlerin elini taşın altına koymaya çalıştığı bu dönemde bizi diğer şirketlerden ayrıştıran bir unsur var; burası bizim operasyon bölgemiz ve biz burada misafir değiliz, Hatay’a destek olmaya devam edeceğiz. Etkin kaynak kullanımı ile yatırımlar yapıyor ve canla başla bölgenin ihyası için çalışıyoruz. Buradaki çocukların güvenli bir şekilde, keyiflice vakit geçirecekleri bir alanlarının olması psikolojileri açısından çok kritik. Bölgenin önemli ve büyük bir eksikliğini gidermek adına katkıda bulundukları için Enerjisa Enerjisi E-Sport Kulübü’ne ve güçlerimizi birleştirdiğimiz TEMSA’ya çok teşekkür ediyorum.”

Doğancıoğlu: “Oyungezer TEMSA imzalı en güzel araçlarımızdan”
TEMSA CEO’su Tolga Kaan Doğancıoğlu ise Oyungezer projesiyle ilgili şunları söyledi: “Yaşadığımız deprem felaketinin ilk gününden bu yana, tüm yaralar sarılıncaya kadar sahada olmaya devam edeceğimizi ifade etmiştik. Bunda da kararlıyız. Yaptığımız tüm yardımların yanında, deprem bölgesinde hayata geçirdiğimiz projelerle, bölge insanının yanında olduğumuzu onlara hissettirmeye gayret ediyoruz. TEMSA ve Enerjisa Enerji iş birliğinde hayata geçirdiğimiz Oyungezer projemiz ile de bölgedeki çocuklarımızın sosyal ve ruhsal gelişimine destek olmayı amaçlıyoruz. TEMSA olarak bugüne kadar 130 binden fazla araç ürettik.  Bu araçlarımız içerisinde, çocuklar için tasarladığımız  bu otobüs, şüphesiz ki bugüne kadar TEMSA imzası taşıyan en özel araçlar arasındaki yerini aldı.”

Editör: Akın Öcal