Opel, Nisan 2023’de gerçekleştirdiği 6 bin 523 adetlik satış rakamıyla bugüne kadar en yüksek nisan ayı satışına ulaştı. Toplam pazardan aldığı yüzde 6,7’lik payla en çok satan 5 marka arasında yerini alan Opel, Nisan ayında Opel, 5 bin 107 adet binek araç satışıyla yüzde 6,6 pazar payı elde etti ve 4’üncü sıraya kadar yükseldi. 
Nisan ayında yüksek hafif ticari araç satış adetlerine de imza atan Opel, bin 416 adetlik ticari araç satışı gerçekleştirdi. Bu adetle Opel hafif ticari araç pazarında yüzde 7,0’lik paya ve en çok satan hafif ticari araaçlar listesinde 5’inci sıraya ulaştı. ilk 4 aylık dönemi başarılı sınuçlarla geçiren Opel, 2022 yılının nisan ayına göre satışlarını 6 kat arttırdı. 

Türkiye’de Satılan İlk Elektrikli Hafif Kamyon: eCanter Türkiye’de Satılan İlk Elektrikli Hafif Kamyon: eCanter


Özocak: “Üretimden fazladan araç alabiliyoruz”
Yılın ilk 4 aylık döneminde 18 bin 938 adetlik satış rakamına ulaşan Opel, geçen yılın aynı dönemine göre satışlarını yüzde 117 oranında artırmış oldu. İlk 4 aylık dönemde 14 bin 808 adet binek araç satışıyla marka, yüzde 5,9’luk pazar payı elde etti. Toplam satışlarda ise yüzde 5,7’lik pazar payına ulaştı ve 6’ncı sırada yerini aldı. Yılın ilk 4 aylık dönemini değerlendiren Opel Türkiye Genel Müdürü Emre Özocak, “Markamıza olan ilgi her geçen gün artarak devam ediyor. Biz de müşterilerimize daha fazla araç tedarik ederek yeni bir Opel sahibi olmaları için tüm gayretimizle çalışıyoruz” dedi. Yıl sonu için yüzde 6.5’lik pazar payını hedeflediklerini söyleyen Emre Özocak, “Pazarın pozitif gelişimine paralel olarak aldığımız aksiyonlar bize yüzde 6.5’lik pazar payı getirecek. Şu anda üretim bize pozitif sinyaller veriyor. Global tarafından da bize öncelik veriliyor. Üretimde ekstra istediğimiz adetleri temin edebiliyoruz” diye konuştu. 

Opel olarak ticari model atağıyla da bu alandaki büyümelerine devan ettiklerini belirten Emre Özocak, “Zafira Life modelimiz, yüzde 16’lık payla segmentinin 2’nci sırasında yer alırken, Opel Combo Cargo 3’üncü, Combo Life ise yine kendi segmentinde 4’üncü sırada bulunuyor” dedi
 

Editör: Akın Öcal