Yenilenen Toyota Proace City Satışa Sunuldu Yenilenen Toyota Proace City Satışa Sunuldu

Binek modelleri ve çevreci motor teknolojileriyle hareketli bir yıl geçiren Opel, ticari araçlarıyla sürdürülebilir ulaşım için ilk hidrojen yakıt hücreli Opel Vivaro-e Hidrojeni müşterilerin kullanımına sundu.  Ürün gamında 12 elektrikli model bulunduran Opel’le ilgili açıklama yapan Opel CEO’su Florian Huettl: “İlk kez elektrikli olarak yollara çıkan yeni Astra ile yeni bir döneme giriyoruz. Aynı zamanda elektrikli Corsa ve Mokka modellerimiz, B-Hatchback ve B-SUV segmentinde en çok satanlar listesine girdi. Bunun dışında, hidrojen yakıt hücreli ticari Vivaro-e Hidrojen ile elektrikliye geçiş hamlemize devam ediyoruz. Bu anlamda 2022 yılı, Avrupa’da tamamen elektrikli bir marka olma yolunda ilerlemeye devam ettiğimiz bir yıl oldu.”


Markanın en çok satan modellerinden biri olan Corsa, 40. yaş gününü kutladı. Opel Corsa, yollara çıktığı 1982 yılında küçük otomobiller arasında önemli bir yere sahip. 
Alman marka ayrıca 2022 yılında Eisenach’ta bulunan fabrikasının 30. yılını kutladı. Opel modelleri, 30 yıldır Almanya’nın merkezinde bulunan Thüringen Fabrikası’nın bantlarından çıkıyor. Tüm bölgenin gelişimine katkı sağlayan ve 30 yıl boyunca defalarca yenilenen tesis, şarj edilebilir hibrit versiyon dahil olmak üzere, Opel modellerini üretiyor. 


Opel, yeni Astra ile AUTO BILD ve BILD am SONNTAG okuyucularının ve alanında uzman üyelerden oluşan jürinin seçimiyle 2022 Altın Direksiyon Ödülü’nü kazanarak bu ödülü üst üste üç kez kazanan ilk marka oldu. Opel’in kompakt sınıftaki en çok satan modelinin yeni nesli, güçlü rakiplerini geride bırakarak otomotiv endüstrisindeki en prestijli ödüllerden biri olan “50.000 Euro’ya Kadar En İyi Otomobil” kategorisinde “2022 Altın Direksiyon Ödülü”’nü müzesine götürmeyi başardı. 2020'de Opel Corsa-e bu ödüle layık görülürken geçen sene ise Opel Mokka-e ödülü alma başarısını göstermişti. Bu sene alınan son ödül ise Opel’in 20. “Altın Direksiyon Ödülü” olarak ayrı bir öneme de sahip. 
Opel Vivaro-e Hidrojen
Ayrıca ilk müşteriler, 2022 yılından itibaren Opel Vivaro-e Hidrojen’i kullanmaya başladı. Hidrojen yakıt hücresi alanındaki öncü model, elektrikli ulaşımın ticari araç sektöründe ne kadar çok yönlü olabileceğini gözler önüne seriyor. Uzun mesafeleri emisyonsuz olarak kat etmek isteyen ve hızlı yakıt ikmali ihtiyacı olan filo müşterileri için de ideal bir çözüm. Tam dolu depo ile 400 kilometreye kadar mesafe kat edebiliyor (WLTP’ye göre). Hidrojen ile yakıt ikmali ise sadece üç dakika sürüyor.
Opel’in diğer bir modeli Mokka-e ise tasarımı, teknolojileri ve günlük kullanıma uygunluğu ile markanın en çok satan modellerinden biri oldu. Ekim ve kasım aylarında Almanya’da B-SUV segmentinde en çok satan tamamen elektrikli otomobil oldu. Kasım ayında tüm Mokka müşterilerinin yüzde 65’i tamamen elektrikli ve sıfır emisyonlu versiyonu tercih etti.
 

Editör: Akın Öcal