Kamil Koç Otobüs Yatırımına Mercedes’le Devam Ediyor Kamil Koç Otobüs Yatırımına Mercedes’le Devam Ediyor

TEMSA ve Mesnevi Turizm, 31 yıllık iş ortaklıklarını yeni bir araç teslimatıyla güçlendirdi. 1993 yılından beri TEMSA markalı otobüsleri kullanan Mesnevi Turizm, filosundaki araç sayısı, bu teslimatla birlikte 40’a yükseldi. TEMSA’nın Adana’daki tesislerinde üretilen Maraton model 15 yeni nesil otobüs Kapadokya’da, Mesnevi Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Mesnevi, TEMSA Satış Genel Müdür Yardımcısı Hakan Koralp, TEMSA Yurtiçi Satış Direktörü Baybars Dağ ve iki şirketin yönetim ekiplerinin katılımıyla törenle teslim edildi. 

Teslimatla ilgili konuşan Mesnevi Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Mesnevi, “TEMSA ile çok uzun yıllardır devam eden iş birliğimizi bu yeni alımımızla bir adım daha ileri taşıdık. Türkiye’nin kendi alanında lider markalarından biri olan TEMSA’nın yeni nesil araçlarıyla, hem yolcularımıza hem de kendi personelimize çok daha konforlu ve güvenli bir seyahat fırsatı sunacağız” dedi.

TEMSA ile Mesnevi Turizm arasındaki iş ortaklığının, bundan 31 yıl öncesine dayandığını ifade eden TEMSA Satış Genel Müdür Yardımcısı Hakan Koralp de, “Umuyorum çok daha uzun yıllar, sektörümüzü yüksek konfor ve kalite odağında iyi yönde dönüştürmeye devam edeceğiz. Müşteri memnuniyetini, kalite ve konforu, güvenliği her zaman kendi işlerinde ön planda tutmuş bu iki köklü marka arasındaki iş birliğini daha da büyütmek için çalışacağız. Bugün bu teslimatla birlikte, Mesnevi Turizm filosundaki TEMSA markalı araç sayısı 40’a ulaştı. Bu sayıyı çok daha yukarılara çıkarmak için görüşmelerimizi sürdürüyoruz. Umuyoruz yakın zamanda, farklı model araçlarımızı kapsayan yeni anlaşmalarımızı duyurarak iş birliğimizi güçlendireceğiz” ifadelerini kullandı.

TEMSA Yurtiçi Satış Direktörü Baybars Dağ ise Mesnevi Turizm ekibine teşekkür ederken, “Mesnevi Turizm, Türkiye’de özellikle kültür turları alanında fark yaratmış bir marka. Kültür turlarında, kullanılan otobüslerin konforu ve güvenliği müşteri memnuniyetinin, hizmet kalitesinin vazgeçilmez bir unsuru. Bunun yanında bu araçların düşük yakıt tüketimine sahip olması, şirketler için çok önemli bir maliyet avantajını beraberinde getiriyor. Biz TEMSA olarak, Maraton model bu yeni araçlarımızla aslında bu iki yaklaşımı bir arada sunuyoruz. Bu araçların, Mesnevi Turizm’e hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Editör: Akın Öcal