Mercedes-Benz Türk'ün ürettiği 100 bininci otobüs olan Travego’yu 2022 yılının son günlerinde  filosuna ekleyen Altur, son olarak 23 adet Tourismo 15 2+2’yi araç parkına ekledi. 
Mengerler tarafından satış işlemleri yapılan araçlar için 20 Ocak 2023 tarihinde Altur Turizm Garajı’nda teslimat töreni düzenlendi. Gerçekleştirilen törende araçlar; Mercedes-Benz Türk İcra Kurulu Başkanı Süer Sülün tarafından Altur Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahim Albayrak ve Altur Turizm Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hikmet Albayrak’a teslim edildi.

Otokar Busworld’de 4 Yeni Aracını Sergiliyor Otokar Busworld’de 4 Yeni Aracını Sergiliyor


Altur Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahim Albayrak teslimat töreninde yaptığı konuşmada, “Hepinizin hatırlayacağı üzere; geçtiğimiz yılın Kasım ayında hem Altur Turizm hem de Mercedes-Benz Türk ailesi için çok özel bir an olan 100 bininci otobüsün şirketimize teslim edildiği törende buluşmuştuk. Ürettiği 100 bininci otobüsü Altur Turizm’e teslim ederek bize çok büyük bir gurur ve mutluluk yaşatan Mercedes-Benz Türk ile uzun yıllardır sürdürdüğümüz iş birliğimize bugün yeni bir sayfa daha eklemenin mutluluğunu yaşıyoruz. Mercedes-Benz Türk tarafından üretilen 23 adet Tourismo model araç, bugün itibarıyla resmen filomuza katılıyor. Daha önce de birçok kez ifade ettiğim gibi; personel taşımacılığı sektörüne ilk adımımızı 1976 yılında Mercedes-Benz marka bir araçla atmıştık. O anki heyecanımızı ve mutluluğumuzu her teslimat töreninde bize tekrar hissettirdikleri için Mercedes-Benz Türk ailesine teşekkür ediyorum. Şu an filomuzda binek araçlarla birlikte 14,000 araç var. Gelecek dönemde yeni anlaşmalar için masaya oturacağız” dedi.
Satışı yapan AVM Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ergin İmre ise, yeni araçların her iki şirkete ve ülkemize hayırlı olmasını dilediğini söyledi.  
Mercedes-Benz Türk İcra Kurulu Başkanı Süer Sülün de teslimat töreninde yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı: "56 yıllık şirket tarihimizin 47 yılında Altur Turizm ile yaptığımız iş birlikleri var. Bu sebeple Altur Turizm’in firmamız için yerinin çok ayrı olduğunu söylemem yanlış olmaz. Altur Turizm ile sahip olduğumuz bu uzun soluklu gönül bağının, her bir teslimatla daha da güçlendiğini hissediyoruz.”
 

Editör: Akın Öcal