Mercedes Benz Türk tarafından 2022 yılında hayata geçirdiği yollardaki sürücülere sağlık hizmetlerinden kişisel bakım ihtiyaçların sağlayan Mercedes-Benz Türk Sağlık Bakım Tırı 2023’te bir kez daha yola çıkmıştı. 

2023 yılında 7 bölgesinde 14 noktada sürülerle buluşma planıyla Türkiye yollarına çıkan Mercedes-Benz Türk Sağlık Bakım Tırı, 27 Ekim 2023 tarihinde İstanbul BiMola Reşadiye Dinlenme Tesisi’nde sürücülere hizmet verirken büyük bir Cumhuriyet kutlamasına da imza attı. 

MAN İçten Yanmalı Hidrojen Kamyonları Sunan İlk Üretici Oluyor MAN İçten Yanmalı Hidrojen Kamyonları Sunan İlk Üretici Oluyor

Projeye özel tasarlanan etkinlik treyleri ve Actros L 1851 LS çekiciyle birlikte doktorlar, psikolog ve diğer bakım ekibi gün boyunca sürücülerle zaman geçirdiler.

Sağlık Bakım Tırı’ndan hizmet alan çok sayıda kamyon-çekici sürücüsüyle birlikte başta Mercedes-Benz Türk Satış Pazarlama direktörü Alper Kurt ve Mercedes-Benz Türk Kamyon & Otobüs Pazarlama İletişimi ve Müşteri Yönetimi Grup Müdürü Serra Yeşilyurt olmak üzere şirket yetkilileri kutlama coşkusunu beraber yaşadılar. 

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasında emeği geçen başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere şehit ve gaziler için saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kutlamalarda konuşan Serra Yeşilyurt, “Cumhuriyet mirasını bize bırakan tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi saygıyla ve minnetle anıyor ve bu mirasa sahip çıkıyoruz” dedi.

Editör: Akın Öcal