Iveco’nun İkinci El Yapılanmasında Yeni Dönem Iveco’nun İkinci El Yapılanmasında Yeni Dönem

Mercedes-Benz Türk’ün yollardaki kamyon sürücülerine hizmet üzere donattığı Sağlık Bakım Tırı Projesi, üçüncü yılında bir kez daha yola İstanbul’da çıktı. Bugüne kadar 7000 kamyon sürücüsüne hizmet veren araç ve ekibi bu yıl aralarında Düzce, Mersin, Ankara, İzmir, Antalya gibi lokasyonların olduğu 13 noktada hizmet verecek. Sınır kapılarını da rotasına ekleyen Sağlık Bakım Tırı, Sarp, Habur ve Kapıkule sınır kapılarında da şoförlerle buluşacak. Sağlık Bakım Tırı olarak isimlendirilen aracın yarı römorkunu, dünyada yalnızca 400 adet üretilen ve Türkiye’de de sadece 15 adet kullanıma sunulacak olan Mercedes-Benz Actros L Edition 3 çekecek. Kamyon sürücülerine hizmet verecek araçta 1 iç hastalıkları uzmanı, 1 fizyoterapist, 2 berber ve 1 psikolog hizmet verecek.

Aracın İstanbul’dan yola çıkış etkinliğinde bir konuşma yapan Mercedes-Benz Türk Kamyon Pazarlama ve Satış Direktörü Alper Kurt, “Mercedes-Benz Türk olarak müşterilerimiz, kamyon şoförlerimiz ve tüm iş ortaklarımıza kadar ekosistemimizin tüm parçalarının beklenti ve ihtiyaçlarını karşılamak en önemli önceliklerimiz arasında. Tüm bunlar çerçevesinde, biz de Türkiye'de daha önce benzeri görülmemiş olan Sağlık Bakım Tırı projemizi hayata geçirdik. Bu projenin endüstrimizde ve şoför arkadaşlarımızın nezdinde çok olumlu karşılanmasında şoförlerimizin, doktorlarımızın ve bakım ekibimizin önemli payı var” dedi. 
 
Mercedes-Benz Türk Kamyon & Otobüs Pazarlama İletişimi ve Müşteri Yönetimi Grup Müdürü Serra Yeşilyurt, “Bugün endüstrimize fayda yaratma ekseninde hayata geçirdiğimiz projelerimizden biri olan Sağlık Bakım Tırımızın yeni turunu başlatmak için bir aradayız. Bu yıl projemizin üçüncü yılını; yani üçüncü seferini başlatmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Kamyon şoförlerimize üst düzey güvenlik ve konfora sahip araç sunmanın yanında kendilerinin sağlıklarını ve genel iyilik durumlarını da önemsiyoruz. 2022 yılında hayata geçirdiğimiz ‘Mercedes-Benz Türk Sağlık Bakım Tırı projemizle, Türkiye’nin 7 bölgesini dolaşarak onlara sağlık ve bakım hizmeti ulaştırdık. 2 sezondur hem şoförlerimizden aldığımız çok olumlu geri bildirimler hem de bu süreçte Kristal Elma ve Felis ödüllerinde toplam 13 ödüle layık görülmek, tüm ekibimiz ve Mercedes-Benz Türk ailesi için motivasyon kaynağı oldu. Bu yıl da yine yoğun ilgi göreceğine inandığımız tırımızın yeni sezonu hayırlı olsun” dedi.

Editör: Akın Öcal