Karavan Endüstrisi 2023’ü Rekorla Kapattı  Karavan Endüstrisi 2023’ü Rekorla Kapattı 

Volkswagen Ticari Araç, Türkiye’de de merakla beklenen yeni jenerasyon Amarok’un tanıtımının bu yaz gerçekleşeceğini  açıkladı. Motor seçenekleri arasında yüksek verimli V6 TDI’ın da bulunacağı kaydedilen açıklamada ilk siparişlerin 2022 sonundan itibaren verileceği belirtildi.

Tamamen yeni bir tasarımla sunulacak olan yeni Amarok’un dışta, mevcut versiyondan 10 santimetre daha uzun ve 4 santimetreden daha geniş olacağı ve arazi özellikleriyle öne çıkacağı vurgulanıyor.

Yeni Amarok premium iddiasından vaz geçmiyor

Yeni Amarok’un sağlam ve dürüst tasarımıyla etkileyici olduğunu söyleyen Volkswagen Ticari Araç Tasarım Başkanı Albert-Johann Kirzinger, bu etkinin aracın iç kısmında da görülebileceğini belirterek, “Düzenli, erkeksi mimari, makine benzeri bir tarzda tasarlanan unsurlar, net, gergin yüzeyler ve özellikle yüksek kaliteli bir kokpit, Volkswagen DNA'sını yeni bir seviyeye taşıyor ve Amarok'un premium araç statüsü talep etme hakkını vurguluyor” diyor.

Volkswagen Ticari Araçlar Ürün Pazarlama Müdürü Lars Menge ise yeni Amarok için daha önceden olduğu gibi yüksek verimli V6 TDI dizel motorları kullanmaya devam edeceklerini belirterek, pazarlara özel güç seçeneklerini benzinli ve dizel motor seçenekleriyle sunacaklarını ifade ediyor.

Aracın daha fazla bağlantılı olacağının ve sürücü destek sistemleriyle destekleneceğin de bilgisinin verildiği açıklamada, 2010 yılından beri 850.000 adetten daha fazla satılan Amarok’un Avrupa ve Avustralya’daki ekipler tarafından geliştirileceği ve Güney Afrika’nın Silverton şehrinde üretileceği kaydedildi.  

Editör: Akın Öcal