MAN’dan alınan 35 adet Lion’s Coach otobüsün ilk 20 adedi MAN’ın İstanbul İkitelli’deki merkezinde 20 Şubat 2024 tarihinde gerçekleştirilen törenle teslim edildi. Teslimat törenine MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş. Genel Müdür Tuncay Bekiroğlu ve ALTUR Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahim Albayrak’ın yanı sıra MAN Otobüs Satış Direktörü Can Cansu ve Hikmet Albayrak da katıldı.

MAN Otobüs Satış Direktörü Can Cansu, yaptığı konuşmada kendileri müşterileri adına verimli bir 2023 yılı geçirdiklerini kaydetti. Pazar paylarını iki katına çıkararak seyahat otobüsünde yüzde 21 paya ulaştıklarını söyleyen Cansu, “Türkiye’de 50. yılına yaklaşan ALTUR Turizm ile 2023 yılında artarak devam eden iş birliğimiz 2024’te 35 adet ile devam etti. Bugün ilk 20 aracın teslimi için buradayız. Sonrasında da 15 adedi teslim edeceğiz. Otobüslerin ALTUR Turizm ailesine hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Daha sonra söz alan MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Tuncay Bekiroğlu ise ALTUR ile bu iş birliğinin artarak devam edeceğini belirterek şunları söyledi: “Biz dünyanın en büyük otomotiv üreticilerinden birine Volkswagen Grubu bağlıyız ve MAN olarak da en güçlü ticari araç üreticilerinden biriyiz. Ancak bize asıl gücümüzü bu teveccühü gösteren yaşam boyu iş ortaklarımızda alıyoruz.”

ALTUR Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahim Albayrak ise ALTUR’u 48 yıl önce Aksaray’da bulunan MAN servisinde kurma kararı aldığını anlattı. Albayrak, ayrıca MAN’dan 2025 model 10 adet daha otobüs alma kararı verdiklerini de açıklayarak bu adedin daha da artacağını açıkladı.

Albayrak, kendilerinin olduğu kadar taşıdıkları yolcuların da MAN’dan çok memnun olduklarını kaydetti.

BMC İlk Yerli Apron Otobüsünün Teslimatlarına Hız Verdi BMC İlk Yerli Apron Otobüsünün Teslimatlarına Hız Verdi

Editör: Akın Öcal