Koluman Otomotiv Endüstri A.Ş., sürdürülebilirlik ve çevresel sorumluluk Karbon Saydamlık Projesi - CDP (Carbon Disclosure Project) raporlaması kapsamında TÜRKAK Akreditasyonlu Kurumsal Karbon Ayak İzi Doğrulamasını almaya hak kazandı. Bu başarıyla, Koluman Otomotiv, Türkiye genelinde bu prestijli doğrulamayı alan ikinci kuruluş ve otomotiv sektöründe ise bu sertifikayı alan ilk firma oldu.

TREDER Deprem Yardımlarına Kahramanmaraş’la Devam Etti TREDER Deprem Yardımlarına Kahramanmaraş’la Devam Etti

Yeşil dönüşüm ve sürdürülebilirlik kavramlarına verdiği öncelikle Koluman Otomotiv, belirlenen kategorilerdeki sera gazı salınımlarını şeffaf bir şekilde raporladı. Bu kategorilendirmeler; direkt emisyonlar, ithal enerjiden kaynaklı emisyonlar, taşımacılıktan kaynaklı emisyonlar, kullanılan ürün/hizmetten kaynaklı emisyonlar, ürün kullanımından kaynaklı emisyonlar ve diğer emisyonlar şeklinde gerçekleştirildi.

Koluman Otomotiv Genel Müdürü Cengiz Adak, Koluman Otomotiv'in yeşil dönüşüme verdiği önemi şu sözlerle ifade etti: "Sürdürülebilir bir gelecek için yeşil dönüşüme büyük bir önem veriyoruz. Bu vizyon doğrultusunda 'Green Team' kurarak tüm süreçlerimizi kontrol altına aldık. Amacımız, çevresel etkiyi en aza indirirken sektörde sürdürülebilirliğin öncüsü olmak."

CDP'nin saydamlık ve sürdürülebilirlik ilkelerini benimseyen Koluman Otomotiv'in bu adımı, iklim değişikliği ve küresel ısınmanın en büyük nedeni olan sera gazı salınımlarını ölçümleyerek, sürdürülebilir bir geleceğe yönelik taahhüdünün tasdik ediyor.
 

Editör: Akın Öcal