Peugeot Yenilenen Ticarilerini Türkiye’de Satışa Sundu Peugeot Yenilenen Ticarilerini Türkiye’de Satışa Sundu

Iveco Türkiye İstanbul merkezinde gerçekleştirilen, Iveco ve EÇEV yöneticilerinin de katıldığı bir tören ile EÇEV’e bağışlanan IVECO Daily gezici eğitim aracı teslim edildi. Törene EÇEV’i temsilen Yıldız Ünsal , Yönetim Kurulu Başkanı, Şule Bilir , Genel Müdür, Meral Karakaya, Saha Koordinatörü Adem Şaşmaz, Dış Hizmetler Şefi Eren Şaşmaz, Öğrenci Temsilcisi katılırken IVECO Türkiye Genel Müdürü Hakkı Işınak, Iveco Asya bölgesi İnsan Kaynakları Direktörü Gülay Hantal, Iveco Hafif ve Urta Vasıta Satış Müdürü Erkan Erşin, Iveco Otomotiv Şirket Müdürü Rüştü Başargan katıldı. Törenin sonunda EÇEV yetkilileri Iveco Genel Müdürü Hakkı Işınak’a ve Asya Bölgesi İK Direktörü Gülay Hantal’a plaket verdiler.

Teslim töreninde bir konuşma yapan Iveco Asya Bölgesi İnsan Kaynakları Direktörü Gülay Hantal Iveco olarak eğitime destek olan böyle bir sivil toplum örgütüne katkıda bulunmaktan büyük memnuniyet duyduklarını ifade etmiş ve sözlerine şöyle devam etmiştir.

 “Her sene sürdürülebilirlik projesi kapsamında ülkemizde çeşitli yardımlarda bulunuyoruz, örnek olarak Ağrı’da okul yaptırılması, ihtiyacı olan cocuklarımıza kırtasiye malzelemeleri, giysi gibi yardımların yapılması, online eğitime gecilmesi ile birlikte yine cocuklarımız için tablet ve internet hattı yardımlarında bulunulmasını sayabilirim. Tüm bu yardımlarda unutamayacagımız anlardan bir tanesi de bir ilk okul öğrencisi bir kız çocuğunun “Abla, bir gün ben de senin gibi Iveco da calısabilir miyim?” sorusudur Demek ki bu gayretler ile çocuklarımıza ilham olabiliyoruz. Bu sene daha büyük düşünelim  ve ihtiyacı olan daha çok çocuğumuza dokunabilelim diye EÇEV  ile birlikte neler yapabilecegimizi konusurken gezici bir aracın nasıl olabilecegini düşündük ve bunun icin çalısma arkadaşlarımızla bu projeyi geliştirdik”

Iveco Türkiye Hafif ve Orta Vasıta Satış Müdürü Erkan Erşin ise aracın içinde kitaplık bulunan, 18 metrekarelik alana sahip  bir sınıf olduğunu ve aynı anda 12 öğrenciye eğitim verilebildiğini ifade ederek, “Aracın yan duvarı açıldığı zaman da tiyatro vb etkinliklerin yapılabilmesine olanak sağlanmaktadır. Aracın tavanında yenilenebilir enerji kaynağı olarak 4 adet güneş paneli bulunurken ayrıca yaz kış eğitim için ısıtma sistemi, klima, jeneratör, tuvalet mevcuttur” dedi.

Iveco Türkiye’nin bağışladığı ve Gezici Etkinlik Birimi olarak kullanılması planlanan araçla, EÇEV, çocukların sosyal ve bilişsel gelişimini desteklemeyi amaçlayan kültür, sanat, bilim, spor etkinliklerini ve 27 yıllık çocukla çalışma deneyimini, kentsel ve kırsal alanlardaki dezavantajlı bölgelerde yaşayan çocuklara taşıyarak, onları yıl boyunca çağdaş eğitim fırsatlarıyla buluşturmayı hedefliyor.

Editör: Akın Öcal