Peugeot Boxer İlk Defa Otomatik Şanzımanla Tanıtıldı Peugeot Boxer İlk Defa Otomatik Şanzımanla Tanıtıldı

Ford’un büyük vanı Transit yeni donanımlarıyla tanıtıldı. Yeni verimli ve pürüzsüz 8 ileri otomatik şanzıman ve döner vites konsolu iç mekânı daha verimli hale getirmiş. Direksiyondan kumandalı vites kontrolü ise sürüş güvenliğini artırarak sürücünün ellerini direksiyondan ayırmadan vites değiştirmesini mümkün kılıyor.  Güncellenmiş donanım hem Transit’te hem de Türkiye’nin ilk elektrikli ticari aracı olan E-Transit’te sunuluyor.

Dış tasarımdaki en çarpıcı değişiklik, yeni siyah renkli Transit ve E-Transit yazısı ile yeni Ford logosu. Yeni tekerlek yuvası tasarımı da 27 kilograma kadar ağırlık kazancı sağlıyor.

En gelişmiş kullanıcı arayüzüyle modernleştirilen iç tasarımda, Ford’un en yeni nesil SYNC 4 bilgi-eğlence sistemi destekli 12 inçlik ekran tüm serilerde standart olarak sunuluyor. Böylece ihtiyaç duyulan tüm özelliklere tek bir ekranla erişim sağlanıyor, dil algılama özelliğiyle sesli kontrolü mümkün kılıyor.

Akıllı telefonlarla entegre olan bu sistem; Apple CarPlay ve Android Auto ile ana uygulamalara ve bilgilere kablosuz erişim imkânı sağlıyor. 8 inç yarı dijital yol bilgisayarı da daha fazla özelleştirme seçeneği ile kişiye özel teknolojik bir yol deneyimi vaat ediyor. 

Yeni Ford Transit, bağlantılı araç teknolojileri ile Bağlı modemiyle, oluşabilecek arızalar karşısında anlık olarak merkezi takip ve destek imkânı sunuyor ve ihtiyaç halinde yol yardımı ve çeşitli hizmetleri sunabiliyor. Transit’in bağlanabilirlik özellikleri ile periyodik bakımı da takip edilebiliyor ve aracın ihtiyacına göre hatırlatmalar yapılıyor.

FordPass uygulamasıyla, kullanıcının Transit aracı nerede olursa olsun, araçla bağlantıda kalmak, uzaktan aracı kontrol etmek ve araca dair güncel bilgilere erişmek mümkün. Yeni Ford Transit uzaktan araç kilitlerini açma, kilitleme ve uzaktan aracı çalıştırma/durdurma, uzaktan uyarı ışıklarını ve kornayı çalıştırma gibi ileri özelliklerle donatılıyor. Bağlanabilirlik özellikleri sayesinde araç konumu, depo doluluk oranı, lastik basıncı, güncel kilometre bilgisi ve motor yağı kalan ömür bilgisi gibi verilere FordPass uygulaması üzerinden rahatça erişilebiliyor.

Çarpışma Önleme Sistemi, Adaptif Hız Kontrol Sistemi, Kör Nokta Uyarı Sistemi, Şerit Takip Sistemi ve Şerit Ortalama Sistemi, Trafik İşareti Okuma Sistemi, Arka/Ön Park Sensörü, Geri Manevra Fren Desteği ve 360 Derece Çevre Görüş Kamerası gibi ileri sürüş destek özellikleri Ford Transit'in güvenlik ve konfor standartlarını en üst seviyeye taşıyarak sürücülere ve yolculara daha güvenli bir sürüş deneyimi sunuyor.
 

Editör: Akın Öcal