Anadolu Isuzu Busworld’de Elektrikli Novo Volt’u Tanıttı Anadolu Isuzu Busworld’de Elektrikli Novo Volt’u Tanıttı

IVECO BUS, Busitalia ile 12 metre uzunluğunda, 150 adet elektrikli şehir otobüsü E-WAY satın alımı için üç yıllık bir anlaşma imzaladı. Bu anlaşma, İtalya'da bugüne kadar E-WAY şehir otobüsü için verilen en büyük sipariş olarak tam elektrikli ulaşıma geçiş sürecinde bir dönem noktası olarak görülüyor. 

Busitalia, doğrudan ve iştirakleri aracılığıyla otobüslerle yerel toplu taşıma hizmetleri sunan FS Italiane Group şirketi olup, Umbria, Veneto ve Campania'da ve Hollanda'da Qbuzz ile Utrecht ve Groningen-Drenthe bölgelerinde bu hizmetleri veriyor.
Karayolu yolcu taşımacılığında lider şirketler arasında 5.000 çalışanı ve 2.700 otobüsü bulunan Busitalia, 2021 yılında yaklaşık 152 milyon km yol yaptı. 

Busitalia'nın işleteceği 12 metre uzunluğundaki gece şarjlı E-WAY otobüsleri, klima, USB prizler, tekerlekli sandalyedeki kişiler için özel alanlar ve arka görüş sistemi gibi çok sayıda donanımı içeriyor.  İki farklı tasarımla bazı otobüsler şehir içi ulaşım için 28 koltukla yolcuları karşılayacak şekilde donatılırken, diğerleri banliyö taşımacılığı için 32 koltuklu optimum bir kombinasyon sunacak.

2023 - 2025 dönem aralığında teslim edilecek olan otobüslerde, ilk 18 araç Padoua ve Rovigo'da hizmete girmek üzere Temmuz 2023'te teslim edilecek.
Busitalia CEO'su ve Genel Müdürü Stefano Bonora imzalanan anlaşmayla ilgili, "Ülkemizin sürdürülebilir kalkınmasında yer almak ana faaliyetlerimizin merkezinde yer alıyor. Sürdürülebilir kolektif hareketin gelişimine katkıda bulunmak Busitalia'nın hem kararlılığını hem de hedefini yansıtıyor. Filolarımızın tüm beklentilerimizi karşılayacağından emin olduğumuz bu tip elektrikli otobüslerle yenilenmesi, hedeflerimize sürdürülebilir bir şekilde ulaşmamıza yardımcı olacak" ifadelerini kullandı. 

IVECO BUS Satış ve Ürünlerden Sorumlu Başkanı Stéphane Espinasse ise şunları söyledi: "Elektrikli araç teknolojisindeki güçlü liderliğimizi kanıtlayan bu siparişten büyük onur duyuyoruz. İtalya'da toplu taşımayı daha da sürdürülebilir hale getirmek için sıfır emisyonlu otobüslerin dağıtımında Busitalia'yı desteklemekten gurur duyuyoruz. İtalya yollarında sayıları giderek artan E-WAY modelinin çalıştığını görmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz."
 

Editör: Akın Öcal