Avrupa'da otobüs endürstrisnin buluşma platformu Busworld 2023’te IVECO, sıfır emisyonlu araçlar ve diğer alternatif tahrikli modellerini lanse edecek. Açık hava sergisinde tanıtıma imkan veren fuarda IVECO’nun şehir içi, şehirlerarası ve gezi otobüslerinden minibüslere kadar her misyonu kapsayan 11 aracı tanıtılacak.

Ağır Ticari Araçlarda Canlı Pazar Üretimi Büyütüyor Ağır Ticari Araçlarda Canlı Pazar Üretimi Büyütüyor

Salon 4'te yer alan IVECO BUS standında emisyonsuz mobiliteye yer verilecek.  Marka, bugün piyasada bulunan tam elektrikli araçlardan oluşan şehir içi ve şehirlerarası araçlardan minibüslere kadar kapsamlı ürün yelpazesini sergileyecek: Stantta yüzde 100 elektrikli e-DAILY minibüs ve şasi, E-WAY Yeni Nesil, STREETWAY ELEC ve CROSSWAY LE ELEC yer alacak. Tüm bu araçlar, Iveco Grubu'nun güç aktarma organları markası FPT Industrial tarafından özel olarak sanayileştirilmiş en son NMC akü teknolojisine sahip.

Busworld’de tanıtılacak Iveco yenilikleri
-IVECO BUS'un karbonsuz ürün yelpazesi, Brüksel'deki dünya prömiyerinde tanıtılacak olan şehir görevlerine adanmış yeni bir modelle genişletilecek.
- IVECO BUS, Busworld'de araçlarının Temmuz 2024'te yürürlüğe girecek olan Avrupa Genel Güvenlik Yönetmeliği ile uyumlu yeni Gelişmiş Sürücü Destek Sistemlerini (ADAS) nasıl entegre ettiğini gösterecek.
- IVECO BUS standını ziyaret edenler, fuarda sergilenen tüm araçlarda tanıtılacak olan yepyeni stili de keşfedecek.
- IVECO BUS standında ayrıca özel servis hizmetleri de tanıtılacak.
Bu hizmetler arasında yer alan Enerji Mobilite Çözümleri, markanın müşterilerin filolarını tamamen elektrikli hale getirmelerine destek olmak için sunuyor. Elektrikli mobilite projesini bütünüyle optimize etmek için bataryalar, şarj cihazları ve altyapı ile birlikte özel olarak yapılandırılmış elektrikli otobüsler.

IVECO ON ise enerji tüketimini ve performansını optimize etmek için elektrikli filonun etkin yönetiminden operatörün gemideki yaşamını iyileştirmeye kadar müşteri operasyonlarını tamamıyla kapsayacak şekilde tasarlanmış markanın bağlantı hizmetleri teklifi olarak dikkat çekiyor. 

Açık alanda, statik sunumlar ve test sürüşleri için enerji geçiş gerekliliklerine uygun altı IVECO BUS alternatif tahrik modeli – tam elektrikli, doğal gaz ve biyometan, hibrit – mevcut olacak: E-WAY 9.5m ve 12m, URBANWAY CNG Hybrid 18m, CROSSWAY Low Entry CNG Hybrid, CROSSWAY ve EVADYS.

Editör: Akın Öcal