İmzalanan anlaşma, FPT Industrial tarafından patentli HI-SCR teknolojisi ile geliştirilen güvenilir 400 hp Cursor 9 motoru ile donatılmış, 10 ve 12 metre uzunluğunda toplam 106 adet IVECO BUS CROSSWAY ve EVADYS araçlarının tedarikini kapsıyor. Teslim edilecek araçlar, yolculara hem güvenli hem konforlu hizmet verebilmek için tüm olanakları ve en yeni güvenlik ekipmanlarını içeriyor.

Dev Otobüs ve Treyler Üreticisi İflas Etti Dev Otobüs ve Treyler Üreticisi İflas Etti

Uygun işletme maliyetleriyle dikkat çeken CROSSWAY ve EVADYS araçları, bölgesel güzergahların, orta mesafeli yerel turizm hizmetlerinin, havaalanı servis hizmetlerinin ve gezilerin ihtiyaçlarını karşılamak için özel olarak tasarlandı. 
2024 yılında teslim edilecek olan araçlar, SIGA RODOESTE (RODOESTE) ve Companhia de Autocarros da Madeira S.A (CAM) isimli operatörlerin filosunun yenilenmesine katkıda bulunacak.

Çek Cumhuriyeti’nde Výsoké Mýto fabrikasında üretilen CROSSWAY ve EVADYS serileri, tesisin şehirlerarası ve orta mesafeli turizm hizmetleri için otobüs üretiminde uzun süredir devam eden deneyimlerinden yararlanıyor. 
Araçların sürekli satış sonrası desteği ve kapsamlı yardımı, Madeira Özerk Bölgesi'nde IVECO BREGS Bayisi tarafından, optimize edilmiş özel ekiplerle sağlanacak.
 

Editör: Akın Öcal