Türkiye pazarına 2023 yılının sonunda giriş yapan CROSSWAY otobüslerin ilk önemli teslimatları yine 2023 yılında Balıkesir ve Muğla belediyelerine yapılmıştı.  IVECO BUS Yetkili Bayisi FSM Demirbaş Otomotiv tarafından satışı gerçekleşen 20 adet CROSSWAY otobüsler havalimanlarından şehir merkezlerine yolcu taşımacılığında ve kültür turlarında kullanılacak.

H.I.G Capital Spheros’u Valeo’dan Satın Aldı H.I.G Capital Spheros’u Valeo’dan Satın Aldı

2024 yılı itibariyle önde gelen Avrupa şehirlerinde mevcutta 65 bin adet CROSSWAY ile Iveco segmentinde pazarın yüzde 50’sine hakim. 

İzmir Marriott Otel’de gerçekleşen CROSSWAY tanıtımında konuşan IVECO BUS Global Projeler Ticari Direktörü Ahmet Örs, "IVECO’nun esas odaklandığı konu Toplam İşletme Maliyeti. CROSSWAY bu anlamda rekabette çok iddialı olacak. Balıkesir ve Muğla Belediyelerinden gelen ilk geri bildirimler bizleri çok mutlu etti. IVECO BUS için dört ana kriterimiz var. Bunlar, sürdürülebilirlik, güvenlik önlemleri, dijitalleşme ve konfor. Müşterinin beklentisine yönelik güvenlik önlemleri, yine müşterinin beklentisine yönelik yüksek konfor ve CROSSWAY ‘in müşterisinin talebine yönelik özelleştirilebilmesi. Bizler de CROSSWAY’i pazara sunmadan önce ülkemizin esas beklentilerini bir yıl boyunca araştırılarak Türkiye’nin CROSSWAY’i dediğimiz ülkemize özel CROSSWAY’in üretimini hayata geçirdik" dedi. Tüm servis teknisyenlerinin meşakkatli, detaylı ve özenli bir eğitimden geçtiğini de belirten Örs, ayrı zamanda ilk seferde arızayı bulma ve çözme konusunda da teşkilatın donanımından bahsetti.

FSM Demirbaş Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Demirbaş’da İzmirli sektör profesyonellerine yönelik yaptığı konuşmada CROSSWAY'in pazara girmesi ile taleplerin de yoğun olduğunu bu şekilde devam ettiği sürece Türkiye'de ilk tercih edilen otobüslerden biri olacağına inandığını söyledi. “FSM Demirbaş olarak 1994 yılından bu yana sektörün içinde olduklarını da ifade eden Demirbaş, değişen taşımacılık ihtiyaçlarını çok iyi anladıklarını ve müşterilerinin taleplerini buna göre öngördüklerini belirtti. Önceliklerinin her zaman müşteri memnuniyetini en iyi şekilde sağlamak olduğunu söyleyen Demirbaş, tüm çalışma prensiplerinin müşterilerin ihtiyaçlarına uygun çözümler sunmaya yönelik olduğunu belirtti. Ayrıca Demirbaş, IVECO’nun yaygın servis ağı sayesinde, otobüslerin de satış sonrası hizmetler konusunda müşteri beklentilerini en üst seviyede karşılamaya hazır olduğunu ifade etti.

İzmir’deki etkinlikte 50’den fazla müşteri CROSSWAY'i deneyimleyerek ve IVECO BUS Türk ekibiyle tanıştı.
IVECO BUS, daha sürdürülebilir ulaşım hizmetine katkı sağlayacak sıfır emisyonlu araçlarını yakın zamanda Türkiye pazarına sunacak.
 

Editör: Akın Öcal