Volvo Trucks ZTT Nakliyat’a 22 Volvo Teslim Etti Volvo Trucks ZTT Nakliyat’a 22 Volvo Teslim Etti

Geçtiğimiz hafta Antalya’da yeni yol kamyon ve çekicisi ile inşaat kamyonlarını tanıtan Ford Trucks Fransa’nın Lyon şehrinde düzenlenen Solutrans Fuarı’nda yeni modellerini Avrupa basınına ve Fransız müşterilerine tanıttı. 

Solutrans Fuarı’nda düzenlenen basın toplantısında bir konuşma yapan Ford Trucks Lideri Emrah Duman, markaların Avrupa’da dört yılda dört kat büyüdüğüne dikkat çekerek, gelecek yılda İskandinav pazarlarına gireceklerini belirti. 

Geçen yıl elektrikli kamyon modellerini tanıttıklarını ve şimdi de şarj altyapısı ve finans üzerinde çalıştıklarını kaydeden Duman, “Elektrikli araçlardaki menzil ve şarj süresi gibi kısıtlamaları göz önüne alarak kendi Ar-Ge olanaklarımızla içten yanmalı hidrojen motoru geliştirirken hidrojen yakıt hücresi teknolojisi için de iş birlikleri yapıyoruz” dedi. 

Dünyada kendi motor ve şanzımanını tasarlayan, geliştiren ve üreten az sayıdaki üreticiden biri olduklarını hatırlatan Duman, sundukları ve gelecekte sunacakları araçları desteklemek için Ford Truck Care adı verilen ve müşterilerinin araçlarının çalışma süresini maksimumda tutmayı amaçlayan bütünsel hizmetleri genişlettiklerini de açıkladı.

Duman, 400 adet üretimle sınırlı olarak üretilecek F-MAX Select’in de fuarda yer aldığını sözlerine ekledi. 

Editör: Akın Öcal