Japon markanın ticari araçlardaki birimi Toyota Professional, Avrupa’daki hafif ticari araç ürün gamını Stellantis iş birliğiyle geliştirmeye devam ediyor. 

Binek araçlarla birlikte Avrupa’da hiç olmadığı kadar büyük satış adetlerine ulaşan Toyota, yenilenen PROACE ve PROACE CITY ile birlikte PROACE ailesine katılan yepyeni PROACE MAX ile büyük van segmentine de giriyor.

Renault Kangoo İçten Yanmalı ve Elektrikli Versiyonlarıyla Türkiye’de Renault Kangoo İçten Yanmalı ve Elektrikli Versiyonlarıyla Türkiye’de

PROACE ailesinin tasarım dilini yansıtan ön tasarım, Toyota kimliğini vurgularken araçta sade duruş dikkat çekiyor. Yeni LED aydınlatma teknolojisi ve alaşım jantlar, donanım seviyesine bağlı olarak modelin Stellantis ailesindeki kardeşlerinden ayırt edilmesine yardımcı oluyor. 

Yeni direksiyon simidi ve donanım seviyesine göre dijital ekranlar ve dahili navigasyona sahip güncel bilgi-eğlence sisteminin yanı sıra araçta kablosuz Apple CarPlay veya Android Auto bağlantıları da yer alıyor. 
Günlük operasyonlara katma değer sağlayan bağlantılı hizmetler de ve satışla birlikte PROACE ailesinin her sınıfında mevcut olacağı kaydediliyor. 

Toyota'nın karbon nötrlüğüne yönelik çok yollu yaklaşımına uygun olarak, tüm PROACE ailesi ticari araçları sıfır egzoz emisyon performansı sunan bataryalı elektrikli araçlar (BEV) olarak da sunuluyor. 
 

Editör: Akın Öcal