Eskişehir’de kurulu fabrikasıyla Türk ve dünya pazarları için kamyon üreten ve son döbemde Avrupa pazarına kapsamlı ıbir açılım yapan Ford Trucks ile hafif ticari araçlardan kamyon ve otobüslere kadar geniş ticari araç yelpazesine sahip olan Iveco Group, yeni ürün ve teknolojilerin geliştirilmesine yönelik bir niyet mektubu (MoU) imzaladı. 


İmza töreninde, Iveco Group CEO'su Gerrit Marx, Iveco Group Kamyon İş Birimi Başkanı Luca Sra, Koç Holding Otomotiv Grubu Başkanı Haydar Yenigün, Ford Otosan Lideri Güven Özyurt ve Ford Trucks Lideri Emrah Duman bulundu.

DAF Filo Yönetimini PACCAR Connect'le Sağlıyor DAF Filo Yönetimini PACCAR Connect'le Sağlıyor

İki şirketin yeni ürünlerini ve teknolojilerini geliştirmesi konusunda, kabin içindeki bileşenleri ve sistemleri kapsayan bağlayıcı olmayan niyet mektubu (MoU), işbirliği potansiyelini değerlendirmek üzere ön bir adımı teşkil ediyor.

1710419269 Iveco Group Kamyon Birimi Ba Kan Luca Sra Ford Trucks Lideri Emrah Duman

Bu iş birliği niyeti, Ford Trucks ve Iveco arasında karşılıklı fayda sağlayan bir ortaklık geliştirilerek AB Doğrudan Görüş Standartları'na uygun çözümleri geliştirmeyi ve karbon salımının azaltımı için aerodinamiği iyileştirmeyi amaçlıyor.

Editör: Akın Öcal