CMA CGM Renault-Volvo Ortaklığına Katıldı CMA CGM Renault-Volvo Ortaklığına Katıldı

E-Transit  Custom'dan ilham alan tamamen elektrikli ultra-yüksek performanslı Ford Pro Electric SuperVan ticari araçlara farklı bir gözle bakmanıza neden olacak.

Ford, İngiltere'deki  2022 Goodwood Hız Festivali'nde  ultra yüksek performanslı Ford Pro Electric SuperVan'ın küresel tanıtımıyla efsanevi Supervan serisinde ilk elektrikli bölümünü  açıyor.

Ford Pro Electric SuperVan, şimdiye kadarki en yüksek Ford van performansını elde etmek için elektrik gücünü ve gelişmiş bağlanabilirliğin potansiyelini tam olarak kullanarak ve şirketin elektrifikasyona olan büyük bağlılığını vurgulamak açısından önem taşıyor.

Dört elektrik motoru 50 kWh sıvı soğutmalı bataryası ve kontrol sistemiyle Ford Pro Electric SuperVan, 0’dan 100 kilometreye iki saniyenin altında yaklaşık 2.000 PS güçle ulaşabiliyor. Avrupa'nın en çok satan vanı olan Transit’in geçtiğimiz günlerde ilk görselleri yayınlanan E-Transit Custom bileşenleriyle üretilen Elektrikli SuperVan, Ford  Performance  ve  Avusturya'daki elektrikli ralli ve yarış uzmanı STARD tarafından gizlice geliştirilirken ve aracın  dış tasarımı Köln’deki Ford Design ekibi tarafından tasarlandı.

Bugüne kadar geleneksel olarak gösteri aracı olarak üretilen Ford Pro Electric SuperVan, diğer ticarilerle benzer olarak sürücünün arkasında bir kargo alanına sahip.

Editör: Akın Öcal