Mercedes-Benz Türk, otomotiv sektörüne donanımlı personel yetiştirilmesi ve kalifiye işgücünün yetiştirilmesine katkıda bulunarak gençleri meslek eğitimine özendirmek amacıyla başlattığı “EML’miz Geleceğin Yıldızı” programında okuyan başarılı 30 öğrenci ve 30 öğretmeni İstanbul’da Hoşdere Otobüs Fabrikası’nı gezdi. 

Mercedes-Benz Türk’ün, Mercedes-Benz Otomotiv, Milli Eğitim Bakanlığı ile Mercedes-Benz Bayi ve Yetkili Servisleri iş birliğiyle yürüttüğü EML’miz Geleceğin Yıldızı” programı 2014 yılında başladı. 

Atık Toplamada En Uygun Yakın Biyo-CNG Atık Toplamada En Uygun Yakın Biyo-CNG

Hoşdere Otobüs Fabrikası konferans salonunda yapılan bilgilendirmenin ardından öğretmenleriyle fabrikayı gezen gençler, Mercedes-Benz Türk’ün yenilikçi teknolojisini yerinde ve yakından görüp inceleme fırsatı buldu. Mercedes-Benz Türk, programa bu yıl dahil olan 445 öğrenciye sürpriz yaparak, içinde Mercedes-Benz yıldızlı çanta, kalem-kitap seti, önlük, tişört, anahtarlık bulunan, özel bir ‘Hoş geldin’ paketi gönderdi.

Program kampsamında 1.572 öğrenci staj yaptı
Mercedes-Benz Türk, projenin başladığı 2014’ten bugüne 28 farklı ilde toplam 31 meslek lisesinde yer alan 31 Mercedes-Benz Laboratuvarı ile Türkiye’de en fazla okul ve öğrenciye ulaşan şirketlerinden biri haline geldi. Meslek liselerinde eğitim alan gençlerin hem mesleki hem de kişisel gelişimine katkı sağlayan programda yer alan öğrenciler, mezuniyet sonrasında sektörde çalışmaya devam ediyor. Programdan mezun olan öğrencilerin önemli bölümü Mercedes-Benz Türk yetkili servislerinde iş buluyor. Program kapsamında okullara ayrıca uygulamalı eğitim gerçekleştirebilecekleri araç bağışı da yapılıyor. 
Bugüne kadar 1.500’den fazla öğrenciye staj imkânı sağlayan Mercedes-Benz Türk, Eylül 2023’ten itibaren de 354 öğrenciye staj için kapılarını açtı.

Editör: Akın Öcal