Ford Otosan Lojistikte Sürdürülebilirlik Manifestosunu Açıkladı Ford Otosan Lojistikte Sürdürülebilirlik Manifestosunu Açıkladı

Hafif ticari araçlardan kamyon ve otobüslere kadar müşterilerinin ihtiyaçlarına göre uyarlanmış araçlar tedarik eden Birleşik Krallık merkezli Dawsongroup, 270 adet 3,5 tonluk IVECO Daily siparişi verdi. 
Verilen siparişin daha önce filoya katılan ilk parti 350 adetlik Daily modellerini kiralayan operatörlerin olumlu tepkileri üzerine verildiği kaydedilirken filodaki toplam IVECO Daily sayısının 620’ye çıkacağı açıklandı. 
Daily çok çeşitli uygulamalar için Luton kutu kasa, tekli ve çift kabinli damperler, alet dolaplı ve şasi kabin modellerini içeren gövde tipleriyle Dawsongroup’a teslim ediliyor. 


1.154 kg taşıma ve 3,5 tonluk çekme kapasitesine sahip IVECO Daily modelleri 370 Nm tork ve 140 bg motor gücüne sahip 2,3 litre dizel motorla çalışıyor. Teslim edilecek olan araçların birçoğu inşaat ve kamu hizmeti şirketleriyle çalışacak. Bu nedenle IVECO Daily'nin yeni dayanıklı manuel şanzımanı seçilmiş. Debriyaj dayanıklılığı önceki modellere göre yüzde 18 iyileştirilen ve yüzde 50 azaltılmış serbest oynama ile vites değiştirme hareketi daha da hassas hale getirilen yeni manüel şanzımanın yağ değişim aralığı ise 350.000 km. 
Standart olarak Daily modellerinde manuel klima, hız sabitleyici, sis farları ve elektrikli ısıtmalı ve ayarlanabilir yan aynaların yanı sıra yüksek basınç yükselmelerini yüzde 30’a kadar azaltarak direksiyon başında konforu artıran ve yorgunluğu azaltmaya yarayan hafızalı köpük dolgulu koltuklar bulunuyor. 

Editör: Akın Öcal