TREDER’den Depremzede Öğrencilere Destek TREDER’den Depremzede Öğrencilere Destek

Tırsan, treyler endüstrisinin aks tedarikçisi BPW’yi ödüllü Ar-Ge merkezinde ağırladı. İki önemli şirketin buluşması BPW’nin 125. yılı nedeniyle dünyadaki en büyük iş ortaklarına yaptığı ziyaret kapsamında gerçekleşti. 
25 Temmuz’da Tırsan Ar-Ge merkezine gerçekleşen ziyarete; Tırsan Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu, BPW Sorumlu Yönetici Ortakları Achim Kotz ve  Markus Schell ve Tırsan Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Fehir Bulutlar katıldı. 

Nuhoğlu: “Çizimden teste bütün aşamalar yeni Ar-Ge merkezimizde”
Tırsan Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu, BPW ile uzun yıllara dayanan yakın bir ilişki içinde olduklarını söyledi. BPW’nin 125 yıllık geçmişe sahip aile şirketi olduğunu kaydeden Nuhoğlu, “Türkiye’nin en büyük üretim, satış ve ihracat yapan şirketi olarak teknolojiye de öncülük ediyoruz.  Ar-Ge merkezimizde prototip geliştirme bölümümüz ve test merkezimiz yan yana birlikte çalışıyor. Çiziminden testine kadarki tüm aşamaları yeni Ar-Ge merkezimizde yapıyoruz. BPW de geliştirdiği teknolojiler ve hizmetlerle öncü bir şirket. Geleceğin taşımacılık çözümlerini geliştiren ve sunan iki şirketin iş birliği taşımacılık sektörünün geleceği için çok değerlidir” dedi. 

Kotz: “Tırsan iş birliğimizi daha da geliştiriyoruz"
BPW Sorumlu Yönetici Ortağı Achim Kotz da yaptığı konuşmada Tırsan’ın sektöre örnek olacak ve benzeri olmayan bir Ar-Ge merkezi kurduğunu, bu merkezin vereceği katkıyla gelecekte çok önemli teknolojileri üreterek taşımacılık sektörünün hizmetine sunacağına inandıklarını söyledi. Tırsan ile uzun yıllara dayanan iş birliklerini daha geliştireceklerini aktaran Kotz, “Aks üretimiyle başlayan yolculuğumuz bugün, aks ve  süspansiyon sistemleri, treyler telematik sistemleri, bağlantı elemanları ve üst yapı teknolojileri, aydınlatma sistemleri gibi farklı çözümlerle devam ediyor. Taşımacılık sektörünün en büyük iş ortakları olan BPW ve Tırsan, geleceğin taşımacılık çözümleri için çalışmaya devam edecek” diye konuştu. 

BPW'den Tırsan'a özel hediye
BPW Sorumlu Yönetici Ortağı Achim Kotz geçmişi milattan önce 1400 yılına dayanan ve Danimarka’da bulunan Trundholm Güneş Arabası (Trundholm Sun Chariot), aslından büyük olan ve sadece 2 tane üretilmiş olan replikasından birini Tırsan’a hediye etti. Tırsan ile olan güçlü iş birliğinin göstergesi olarak hediye edilen bu eserin diğeri de BPW fabrikasının bahçesinde sergileniyor.

Tırsan’dan 125 ağaçlık orman hediyesi
Tırsan da BPW’nin 125. yaş gününü anlamlı bir hediye ile kutladı. Tırsan, Çekül Vakfı ile her yıl için bir ağaç dikti ve BPW adına toplamda 125 ağaçlık küçük bir orman oluşturdu. Hediye sertifikası Çetin Nuhoğlu tarafından Achim Kotz’a takdim edildi. Nuhoğlu, Türkiye’nin Almanya gibi çok fazla ağaca sahip olmadığını onları korumanın ve büyütmenin bu topraklar için çok önemli olduğunu söyledi. Achim Kotz da sürdürülebilirlik adına gösterilen bu yaklaşımdan çok etkilendiğini belirterek, teşekkürlerini iletti. 
 

Editör: Akın Öcal