Avrupa’nın en önemli ticari araç ve taşımacılık tedarik platformlarından birine dönüşen Solutrans Fuarı’na katılan askeri ve ticari araçlar üreticisi BMC, ziyaretçilerin ilgisiyle karşılaştı. Fransa’nın Lyon kentinde düzenlenen etkinlikte TUĞRA 1846 Çekici Serisi ELG ve ESG versiyonlarını ziyaretçilerin beğenisine sunan BMC’nin Avrupa’daki büyüme stratejisini sürdürdüğü kaydediliyor. 

Yapılan duyuruda BMC’nin Makedonya’dan Hollanda’ya, Yunanistan’dan İspanya’ya kadar son yıllarda gerçekleştirdiği kamyon satışları ile hızlı şekilde büyümeye devam ettiği vurgulanırlen. 2021 yılında ticari araçlar grubunda 14 ülkede faaliyet gösteren markanın, 2023 yılı sonunda bu sayıyı 21’e çıkarttığı kaydedildi. 

Kenworth Verimlilik Teknolojilerini SuperTruck’ta Kullandı Kenworth Verimlilik Teknolojilerini SuperTruck’ta Kullandı

BMC Tuğra Çekici 
Çekici, yol ve inşaat serileriyle ilk kez Eylül 2018’de Almanya’nın Hannover kentinde IAA Ticari Araçlar Fuarı’nda sergilenen BMC TUĞRA, Hız Sabitleyici, Intarder, 4 Noktadan Bağımsız Havalı Kabin Süspansiyonu, Elektronik Frenleme Sistemi (EBS), Şerit Takip Asistanı (LDWS), ısıtmalı sürücü koltuğu, ısıtmalı ve elektrik kumandalı yan aynalar, buzdolabı gibi donanımlara sahip. 

BMC ürün gamı
1964 yılında kurulan Türkiye'nin en büyük ticari ve askeri araç üreticilerinden biri olan BMC, başta İzmir Pınarbaşı'ndaki 250 bin metrekarelik alana yayılan modern tesisleri olmak üzere; İstanbul, Ankara ve Sakarya'da yer alan yönetim, AR-GE ve üretim tesislerinde, otomotiv ve savunma sanayisine yönelik özel çözümler sunuyor.
Otobüsten kamyona, mayına karşı korumalı zırhlı araçlardan taktik tekerlekli araçlara, paletli araçlardan insansız kara araçlarına kadar pek çok farklı konfigürasyondaki ticari ve savunma sanayi aracını geliştirerek üretebilen BMC, 3.500'ün üzerinde çalışana sahip. 
 

Editör: Akın Öcal