Avrupa'nın en büyük itfaiye kurumlarından biriyle kamu ihale sözleşmesi imzalayan ZF, Rescue Connect ile Berlin İtfaiyesi araçlarıyla ekipmanlarını dijital olarak birbirine bağlayarak filoya ait tüm önemli telemetri ve durum bilgilerini gerçek zamanlı sunacak.

Motor Yağı Markası Mobil 1  50 Yaşında Motor Yağı Markası Mobil 1  50 Yaşında

210 ambulans ve 50 acil durum aracı ZF OBD Ünitesi (yerleşik arıza teşhisi) ile donatılacak ve diğer üç itfaiye aracı test bazında daha güçlü ZF VCU Pro'ya sahip olacak. Araçların sistem kapsamına alınması Eylül ayı sonuna kadar tamamlanacak.


ZF Rescue Connect Girişim Lideri Alexander Grupp, hizmetle ilgili "Avrupa'nın en büyük itfaiye kurumlarından birini ZF Rescue Connect dijital filo yönetim sistemimizin performans kapasitesine ikna edebilmemiz bizim için büyük bir başarı. ZF Rescue Connect ile Avrupa'daki acil durum hizmetleri için ilk kapsamlı, üreticiden bağımsız bağlantı çözümünü sunuyoruz. ZF, Nesnelerin İnterneti için Avrupa’da yerleşik bulutumuza dayanan ölçeklenebilir bir dijital çözüm sunar. Bu hizmeti bu kadar değerli ve aynı zamanda yaygın kullanım için uygun fiyatlı kılan da budur. "

Analog araçlar ZF ile dijitalleşecek
Berlin İtfaiyesi Filo Yönetimi Proje Müdürü Maximilian Krause, "Berlin İtfaiyesi'nin dijitalleşmesi için, analog kurtarma ve itfaiye araçlarımızın ağa bağlı bir filoya dönüştürülmesi, Berlin şehrinin güvenliğinin sürekli iyileştirilmesi için bir başka önemli kilometre taşıdır" dedi.

ZF OBD Ünitesi ve VCU Pro
ZF OBD Ünitesi telematik ağ geçidi, küçük ve orta ölçekli araçları ZF Rescue Connect bulutuna bağlayabilir. Daha büyük araçlar için ZF VCU Pro ile ZF, filo operatörlerine yeni nesil gelişmiş telematik donanımı sunuyor. Ünite dört CAN arayüzüne ve bir çift işlemciye sahiptir ve WLAN ve Bluetooth 4.2'nin yanı sıra tüm büyük küresel navigasyon uydu sistemlerini destekler. Güvenli kablosuz güncellemeler, yazılımın her zaman güncel olmasını sağlar.

Editör: Akın Öcal