Anadolu Isuzu yeni son kilometre elektrikli taşımacılık aracı Big.e ile “German Design Awards Gold 2023” ödülünü alırken yüzde 100 elektrikli midibüsü Isuzu NovoCiti VOLT ile de “German Design Awards Winner 2023” ödülüne layık görüldü. 

Son kilometre taşımacılığında Big·e
İlk kez IAA Hannover Transportation fuarında tanıtılan Big.e, kompakt yapısı ve özellikle teslimat alanındaki ihtiyaçlara yanıt verecek şekilde yaklaşık 4 metreküp iç hacme ve 1000 kg’a varan taşıma kapasitesine sahip. Üç farklı batarya kapasitesi ile 150 kilometreye varan menzil imkânı sağlayacak olan Big.e, başlangıçta 60 km/h ve 80 km/h maksimum hızlara sahip iki farklı versiyonda sunulacak. Big·e’nin en büyük avantajlarından biri olarak cep telefonu gibi standart priz üzerinden şarj 3 ila 5 saat arasında tam şarj kapasitesine ulaşabilmesi. Toplam sahip olma maliyeti açısından cazip bir avantaj sunan Big·e, 2024 yılından itibaren satışa sunulacak. 

Yeni Elektrikli Mercedes eSprinter 440 Km Menzille Tanıtıldı Yeni Elektrikli Mercedes eSprinter 440 Km Menzille Tanıtıldı

NovoCiti VOLT
Elektrikli otobüs NovoCiti VOLT, 268kWh’lık batarya kapasitesi ile 400 km’ye kadar menzil imkanı sunuyor. Araçta yer alan sürücü puanlama sistemi aracın sahip olduğu sürücü puanlama sistemi sayesinde enerji tüketimi düşürülerek operasyonel verimlilik sağlanabiliyor. 
 

Editör: Akın Öcal