Endüstriyel tesis, bina, yol ve altyapı çalışmalarıyla tanınan Ankara merkezli Ziver İnşaat, proje sahalarındaki farklı görevler için Trucks gamındaki araç çeşitliliğinden faydalanarak yatırım yaaptı. Yeni araçlarının teslimat töreninde Renault Trucks Türkiye Başkanı Sebastien Delepine, Ziver İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Veysel Demirci’ye teşekkür plaketlerini takdim etti. 

Projelerinin tüm süreçlerini özmal araçlarıyla yürütmeyi hedefleyen Ziver İnşaat, tamamı ADR’li 10 adet Renault Trucks T480 çekici, 5 adet C520 ve 35 adet K520 kamyon olmak üzere toplam 50 adet araç alımı gerçekleştirdi.  

Ankara’da Ceyhan Otomotiv’in tesislerinde düzenlenen teslimat töreninde açıklamalarda bulunan Ziver İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Veysel Demirci; “Ziver İnşaat olarak ulaştırma projelerinden baraj ve isale hattı projelerine, bina kompleks projelerinden endüstri tesislerinin alt yapı projelerine kadar üstlendiğimiz her projenin taahhütlerini başarıyla tamamlamaya devam ediyoruz. Tüm projelerimizin saha ve görev döngülerine göre farklı zorlukları bulunuyor. Dolayısıyla şantiye sahalarımızda en büyük görev, deneyimli ekibimiz kadar araç filomuza düşüyor. Deneyimlerimiz doğrultusunda yeni araç yatırımlarımızda Renault Trucks’ın gelişmiş T, C ve K serilerini araştırıp, inceledik. Kullanıcılarından da aldığımız referanslarla ihtiyaçlarımızı karşılayacağına inanarak bu araçların alımlarını yaptık. Söz konusu olan sadece araç alımı değil tabi ki. Araçların zorlu sahalarda ağır yüklerin altına girmesi nedeniyle projelerimizin sorunsuz devam etmesi için satış sonrası hizmetleri de önemli bir nokta. Renault Trucks ve Ceyhan Otomotiv’in yaklaşımları nedeniyle yalnızca araçlara değil aynı zamanda iyi bir çözüm ortaklığına yatırım yaptığımıza inanıyoruz” diye belirtti. 

Ziver İnşaat, teslim aldığı 35 adet Renault Trucks K520 kamyonu, Soma Kömür madeni şantiyesindeki çalışmalarında kullanacak. Renault Trucks C520 araçlar ise Türkiye’nin farklı bölgelerinde bulunan Ziver İnşaat şantiyeleri arasında iş makinalarının taşınmasını sağlayacak. Renault Trucks T480 çekicilerin bir kısmı ise şantiye sahalarında çalışan araçlara yakıt ikmali için görev yapacak. Bir kısmını da silobas treylerler ile beton santrallerine dökme çimento taşımasında kullanılacak.

Her proje şantiyesinin farklı dinamikleri olduğuna dikkat çeken Veysel Demirci sözlerine şöyle devam etti; “Türkiye’nin farklı noktalarında projelerimiz kesintisiz devam ediyor. Her projenin de alanında kendine has zorlukları bulunuyor. Örneğin bir bor maden sahası çalışmamızda çıkan maden, diğer sahalara göre daha akıcı ve yapışkan yapısı nedeniyle araçlarımızın bakım ve görev ömrünü çok olumsuz etkilemişti. Böyle durumlarda araçların dayanıklı olması son derece önem taşıyor. Bu anlamda Renault Trucks K serisinin performansından çok etkilendiğimizi söylememiz gerekir. Tam bir şantiye aracı” şeklinde açıkladı. 


Teslimat sırasında Ziver İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Veysel Demirci ile görüş alışverişinde bulunan Renault Trucks Türkiye Başkanı Sebastien Delepine ise; “Ziver İnşaat’ın T, C ve K serimizdeki güçlü araçlar ile filosuna yeni bir soluk getirdiğine inanıyoruz. Eminim araçlarımızın dayanıklılığından, düşük operasyon maliyetlerinden, güçlü performanslarından ve yol tutuşlarından çok memnun kalacaklar. Yeni iş birliğimizde her süreci kendileriyle titizlikle takip ediyor olacağız” dedi. 

Alp Özler Lojistik Mercedes’ten 153 Actros ve Atego Aldı Alp Özler Lojistik Mercedes’ten 153 Actros ve Atego Aldı

Ceyhan Otomotiv Genel Müdürü Emre Kirazcı ise; “Renault Trucks ailesinin bir üyesi olarak araçlarımız ve çözümlerimiz ile özellikle 2000 yılından bu yana ülke genelinde büyük çaplı birçok projeye imza atan Ziver İnşaat’ın çözüm ortağı olmaktan mutluluk duyuyoruz. Ziver İnşaat, kullanacağı Renault Trucks araç gamı çeşitliliği ile alanında pek çok firmaya referans olacak. Stratejik proje ortaklığımızın artarak devam etmesini temenni ediyoruz” dedi. 

Editör: Akın Öcal