Kenworth Verimlilik Teknolojilerini SuperTruck’ta Kullandı Kenworth Verimlilik Teknolojilerini SuperTruck’ta Kullandı

Almanya’dan sonra Avrupa’nın ikinci büyük treyler üretim merkezi haline gelen Türkiye’de treyler endüstrisi Cumhuriyetimizin 100. yılında 60 bin adetlik üretim sınırını geçerek  bir milyar dolarlık ihracat ve 100 bin adetlik üretim hedefine  yaklaşıyor. 

Treyler sektörünün tek temsilcisi Treyler Sanayicileri Derneği (TREDER), sektörün hedeflerine ulaşması için ilgili kamu, özel sektör, kurum ve kuruluşlarının üst düzey yöneticilerini Ağır Vasıta, Treyler Zirvesi’nde buluşturuyor. Çekici, kamyon, treyler ve üstyapı alanlarını kapsayan geniş bir perspektifte yapılacak Zirve’nin bu defaki ana teması ‘Geleceğin Treyleri, Türkiye’de Treyler Üretiminin Geleceği’ olacak. 

Zirvenin sponsorları
Sektörün bu en önemli buluşmasına treyler sektörünün tedarikçileri destekleriyle güç katıyorlar. Zirve önemli markaların sponsorluk desteği ile kapılarını açmayı bekliyor. Zirvenin Altın Sponsorları; Sponsorlar; BPW, Cloos, dyo, İntermobil, Nevpa, Prometeon, Sampa, Saf Holland. Gümüş Sponsorlar; Atik, Aspöck, BASF, GOS, Hobi, MTD, Neva Orman, Betek-Nippon, Sanel. Bronz Sponsorlar; Gümaş Jost, Knorr-Bremse, LID, Matrix Shipping, Mobilite.

Zirve yine sektöre yol gösterecek
Türkiye’nin; Avrupa, Afrika, Orta Doğu’nun en önemli treyler üretim merkezi haline geldiğini kaydeden TREDER Başkanı Yalçın Şentürk, “Bu başarıda herkesin büyük emeği var. Ancak daha yakalamamız gereken hedeflerimiz var. 2024 yılı kolay bir yıl olmayacak. Birbirimizden aldığımız güçle, inşallah üretim çarklarını, tekerlekleri döndürmeye devam ederiz. Ağır Vasıta, Treyler Zirvesi, bu sektörün en önemli organizasyonu ve platformu haline geldi. Her geçen yıl üstüne koyarak ilerliyoruz. Bu yılki zirvenin yine sektöre yol göstereceğine inanıyorum” şeklinde konuştu.
 

Editör: Akın Öcal