ZF’nin Brüksel’de düzenlenen fuarda tanıttığı modüler elektrikli merkezi tahriki CeTrax 2 dual ile yolcu otobüsleri için yeni nesil tam entegre 380 kW'lık sürekli bir güç sunuyor. CeTrax 2’nin dik yokuşları aşmayı kolaylaştıran ve daha yüksek seyir hızlarında verimli sürüş sunan entegre üç vitesli bir şanzımana sahip olduğu kaydediliyor.

ZF, fuarda ayrıca, 2.800 Nm'ye kadar motor torklarına uygun 6 vitesli otomatik şanzıman sistemi EcoLife CoachLine çözümünü de fuarda sergiledi. Bu şanzıman, virajlı ve zorlu rotaların bulunduğu zorlu seyahat otobüsü uygulamalarının yanı sıra dur-kalk şehir içi durumlar için de geliştirilmiş. 

ZF, fuarda otobüs güç aktarma çözümlerinin yanı sıra yapay zeka tabanlı otomatik karar verme ve hizmet optimizasyonu ve Bus Connect dijital filo yönetimi çözümlerini de tanıttı. 

IVECO BUS Busworld’de 3 Modelini Sergileyecek IVECO BUS Busworld’de 3 Modelini Sergileyecek

Fuarın ziyaret edilen stantlardan biri olan ZF, yeni "City Bus CMS-Çarpışma Azaltma Sistemi ile yaklaşan bir çarpışmayı hafifletmeye ve hatta önlemeye yardımcı olan sektörün ilk OE'den bağımsız sistemini de tanıttı. 

Editör: Akın Öcal